آغاز هفته سراهای دانشجویی از ۱۹ اردیبهشت ، برپایی بازارچه دانشجویی هفته سراهای دانشجویی از تاریخ ۱۹ اردیبهشتت ۹۷ تا ۲۵ اردیبهشت ۹۷ با شعار «سراهای دانشجویی و حمایت از کالای ایرانی» برگزار می شود.

دانشگاه ها موظف هستند در این ایام ستادی با حضور معاونان و مدیران آن دانشگاه تشکیل داده و بامشارکت شورای صنفی و انجمن های علمی و فرهنگی دانشجویی برنامه ریزی و اقدام لازم به عمل آورند. | آغاز هفته سراهای دانشجویی از ۱۹ اردیبهشت

 آغاز هفته سراهای دانشجویی از ۱۹ اردیبهشت

صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در نظر دارد از طرح‌ها و ابتکارات نو و ارزنده و تجربیات موفق و برتر دانشگاه ها در نشست سراسری معاونان دانشجویی تقدیر کند بنابراین باید ترتیبی اتخاذ شود تا پس از برگزاری هفته سراهای دانشجویی، گزارشی از اقدامات انجام شده به این صندوق ارسال شود.

 

شعار هفته: سراهای دانشجویی و حمایت از کالای ایرانی

اسامی روزهای هفته سراهای دانشجویی

برنامه های پیشنهادی هفته سراهای دانشجویی

ردیف

ایام هفته

تاریخ

نام روز

۱

چهارشنبه

۹۷/۰۲/۱۹

خلاقیت، کارآفرینی و حمایت از ایده های دانشجویی

۲

پنج شنبه

۹۷/۰۲/۲۰

خیران، حامیان رفاه دانشجویان

۳

جمعه

۹۷/۰۲/۲۱

سراهای با نشاط با توسعه امکانات ورزشی

۴

شنبه

۹۷/۰۲/۲۲

اعتلای حقوق شهروندی، امیدآفرینی و انسجام ملی

۵

یکشنبه

۹۷/۰۲/۲۳

سرای دانشجویی، بهداشت و تغذیه سالم

۶

دوشنبه

۹۷/۰۲/۲۴

دانشجو، پیشرو در اصلاح الگوی مصرف

۷

سه شنبه

۹۷/۰۲/۲۵

مهارت های زندگی و استفاده آگاهانه از فضای مجازی

آغاز هفته سراهای دانشجویی از ۱۹ اردیبهشت

در هفته سراهای دانشجویی برنامه هایی پیشنهاد شده، که برنامه های فرهنگی- ورزشی به شرح زیر است:

راه اندازی «بازارچه های دانشجویی» در محوطه سراها و عرضه تولیدات دانشجویی با هدف اشتغال زایی و حمایت از کالاهای ایرانی.

برپایی نمایشگاه صنایع دستی، سوغات اقوام ایرانی و دست ساخته های دانشجویی. توسعه و احیای فضای سبز سراها و همچنین ترویج فرهنگ حفظ محیط زیست در محوطه سراها و دانشگاه.

برگزاری مسابقات ورزشی افتتاح پروژه های عمرانی نظیر سالن ورزشی، اتاق تندرستی. بازدید دانشجویان از نقاط دیدنی شهر، برگزاری اردوهای درون شهری و دیدار از بناهای تاریخی.

اجرای مسابقات

اجرای مسابقات مختلف فرهنگی از جمله مسابقه قرآن، کتابخوانی، شعر، مقاله نویسی، خاطره نویسی و اهداء جوایز به دانشجویان برتر

برگزاری جشنواره فیلم کوتاه دانشجویی با موضوع سرا و زندگی در سرای مطلوب دانشجویی. برگزاری جشنواره عکس، کاریکاتور و اجرای برنامه های هنری در سراها.

برگزاری نشست های خاطره گویی در عرصه ایثار و دفاع مقدس در سراها. ایجاد محلی در سراها به منظور ارائه و فروش محصولات سخت افزاری و نرم افزاری فرهنگی و کتاب ها.

راه اندازی،تجهیز و تکمیل کتابخانه های سرا (مکاتبه و رایزنی با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و نهاد عمومی کتابخانه ها).

ایجاد فرهنگ بهسازی و نظافت محیط سراهای دانشجویی (نظافت محوطه سراها به وسیله اداره سراها و نظافت اتاق ها با کمک دانشجویان).

 

انجام مصاحبه مطبوعاتی معاون دانشجویی (و فرهنگی) دانشگاه برای اطلاع رسانی و دعوت از مردم جهت مشارکت در امر سراسازی و ایجاد سرای خودگردان و غیر دولتی و بهره گیری از سنت حسنه وقف در زمینه سراسازی.

برگزاری ایستگاه های سلامت

برگزاری ایستگاه های سلامت با انجام خدماتی همچون: واکسیناسیون آنفولانزا، واکسیناسیون هپاتیت، تعیین گروه خونی، تعیین فشار خون، قند خون و معرفی طب سنتی.

اهدای سبد کالا (فرهنگی، آموزشی، غذایی) به دانشجویان ساکن در سرا. برگزاری مراسم تقدیر و تجلیل از نیکوکارانی که به نحوی در توسعه فضاهای خوابگاهی مشارکت داشته اند.

تقدیر از سراداران نمونه غیر دولتی. اعلام فراخوان و دعوت از علاقه مندان بخش خصوصی برای مشراکت در ارائه خدمات سراهای دانشجویی.

تقدیر از مسئولان نهادهای شهری که در زمینه رفع مشکلات سراهای دانشجویی مساعدت کرده اند. طرح موضوع لزوم مشارکت عمومی در تأمین مسکن دانشجویی و ساخت سرا در خطبه های نماز جمعه شهرهای مختلف کشور به منظور ترویج سراسازی به عنوان ارزش اسلامی و نیاز ملی

تجلیلی از خیران و افراد واقف در خطبه های نماز جمعه سراسر کشور. تقدیر از سرپرستان موفق سراهای دانشجویی.

بسیج عمومی برای نظافت کلی سراها و آراستن داخل و محوطه آن با حضور نمادین دانشجویان و مسئولان در غبارروبی نمازخانه یا مسجد سراها. تقدیر و معرفی دانشجویان فعال و موفق در عرصه های فرهنگی اجتماعی.

برنامه های آموزشی

برگزاری سخنرانی ها و کارگاه های آموزشی درباره آداب و رسوم اقوام ایرانی. برپایی کارگاه آموزشی برای سرپرستان سراها در موضوعات بهداشت فیزیکی و نگهداری سراها، مهارت های ارتباط با جوانان.

تهیه و توزیع ویژه نامه و کتابچه در حوزه ترویج و تبیین حقوق شهروندی، سازگاری با زندگی جمعی در سراها و ارتباط آن با مسائل درون سراها، موضوعات مرتبط با سلامتی، پخش و نصب بروشورهای حاوی نکات تغذیه ای و سلامتی.

برگزاری مسابقه آشپزی با اولویت غذای سالم و کم هزینه. انتخاب سرای نمونه و دانشجوی نمونه سراهای دانشجویی براساس نظرسنجی از دانشجویان و مسئولان سراهای دانشجویی.

آموزش بهداشت فردی و اجتماعی در سراهای دانشجویی. اجرای برنامه های آموزشی درباره نحوه امدادرسانی با کمک جمعیت هلال احمر.

آشنایی با آسیب های مصرف مواد مخدر، مشروبات الکلی، قرص های روان گردان. حضور پزشکان و روان پزشکان در سراها و ویزیت دانشجویان به صورت رایگان.

دعوت از متخصصان تغذیه جهت ایراد سخنرانی. برگزاری سلسله جلسات و نشست حلقه های معرفت. کارگاه آموزشی و آشنایی با رژیم های تغذیه ای با حضور پزشک متخصص. برگزاری همایشی با عنوان شغلی برای من در تقویم آینده.آغاز هفته سراهای دانشجویی از ۱۹ اردیبهشت

برپایی تریبون آزاد با جلسه پرسش و پاسخ با حضور مسئولان برای بیان مشکلات سراهای دانشجویی و ارائه راهکار. آموزش دانشجویان برای تغییر نگرش به امور مشاوره و آسیب شناسی اجتماعی و تشویق گروه هدف برای مراجعه به متخصصان.

برگزاری همایش یک روزه با عناوینی از قبیل: (خلاقیت، کارآفرینی و حمایت از ایده های دانشجویی- خیران، حامیان رفاه دانشجویان- سراهای با نشاط با توسعه امکانات ورزشی- اعتلای حقوق شهروندی، امیدآفرینی و انسجام ملی- سرای دانشجویی، بهداشت و تغذیه سالم- دانشجو، پیشرو در اصلاح الگوی مصرف- مهارت زندگی و استفاده آگاهانه از فضای مجازی).آغاز هفته سراهای دانشجویی از ۱۹ اردیبهشت

بازدید و نظرسنجی

دعوت از نمایندگان مجلس شورای اسلامی معاونان دانشگاه و روسای دانشکده ها و گروه های آموزشی برای بازدید از سراها و آشنایی با مسائل زندگی دانشجویان در سراهای دانشجویی.

دعوت از اعضای شورای شهر و مسئولین شهرستان برای بازدید از سراهای دانشجویی و افتتاح پروژه های جدید. نشست مسئولان دانشگاه و جلسه پرسش و پاسخ در سراها.

نظر خواهی از دانشجویان در خصوص شیوه مدیریت بهینه سراها و ارائه دیدگاه به مسئولان دانشگاهی صندوق رفاه و وزارت علوم.

ایجاد واحد ارائه «ایده های برتر» در سراها به منظور به سازی و اداره بهتر سراها به وسیله دانشجویان و تقدیر از طرح ها و ایده های برگزیده.

نظرسنجی از دانشجویان

نظرسنجی از دانشجویان درباره نوع برنامه های هفته سراها. نیازسنجی از دانشجویان ساکن سرا در موضوعات مختلف.| آغاز هفته سراهای دانشجویی از ۱۹ اردیبهشت

صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم اعلام کرد: برنامه ها و فعالیت های این هفته به صورت پیشنهاد بوده و موضوعات با توجه به امکانات، شرایط و مناسبت ها می تواند تغییر یابد یا با شرایط اقلیمی و استانی متنوع اجرا شود.

لیست دوره های موسسه  آموزشی نوین

نرم افزار های تحلیل آماری | دوره amos | دوره مجازی | کارگاه آموزشی مدیریتی | دریافت مدرک معتبرآموزش نرم افزارهای مدیریتی | نرم افزارهای مدیریتیدوره آنلاین | دریافت گواهینامه معتبر |آغاز هفته سراهای دانشجویی از ۱۹ اردیبهشت

جهت درخواست دوره های آموزشی آنلاین موسسه آموزشی نوین لطفا تماس گرفته یافرم زیر را تکمیل نمایید :

فرم مشاوره

 

 

مطلب قبلیمطلب بعدی