اختصاص فقط ۳۰ درصد از کل اعتبارات پژوهشی به دانشگاه‌ها : معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم گفت: تنها ۳۰ درصد از کل اعتبارات پژوهشی به دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های وزارت علوم اختصاص دارد.

اختصاص فقط ۳۰ درصد از کل اعتبارات پژوهشی به دانشگاه‌ها

 نشست «چگونگی ساماندهی اعتبارات پایدار آموزش عالی» به ریاست سید ضیا هاشمی، سرپرست وزارت علوم و با حضور فرجی دانا استاد دانشگاه تهران و وزیر اسبق علوم، معاونان پژوهش و فناوری، اداری- مالی و مدیریت منابع، رئیس سازمان امور دانشجویان و سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و نیز رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.

حسین عسکریان ابیانه افزود: مدیران این معاونت علاوه بر نشست‌های داخلی با مدیران دستگاه‌های دولتی، سازمان برنامه و بودجه و برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، جلسات متعددی داشته‌اند و به نتایجی نیز رسیده‌اند.

وی اظهار داشت: با پیگیری‌های زیاد موفق شدیم موافقت اولیه سازمان و برنامه و بودجه و برخی دستگاه‌های اجرایی را برای اختصاص ۱,۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار به وزارت علوم را از محل ردیف‌هایی که هم اکنون در اختیار دستگاه‌های دیگر است، جلب کنیم.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم افزود: علیرغم اینکه وزارت علوم با داشتن ۴ میلیون دانشجو بیشترین ظرفیت را برای توسعه ورزش در اختیار دارد در لایحه بودجه کمترین بودجه فصل ورزش به وزارت علوم اختصاص دارد

جذب نخبگان ایرانی خارج از کشور.

وی افزود: جذب نخبگان ایرانی خارج از کشور، مأموریت وزارت علوم است ولی در قانون بودجه این مأموریت به دستگاه دولتی دیگری واگذار و اعتبار مالی آن نیز به آن دستگاه واگذار شده است.

عسکریان ابیانه با تاکید بر اینکه اعتبارات اختصاص یافته به وزارت علوم و دانشگاه‌ها در حد نیاز آموزش عالی نیست، گفت: با این میزان اعتبار، بیشترین تلاش دانشگاه‌ها صرف پرداخت هزینه‌های جاری شامل پرداخت حقوق و دستمزد و هزینه خدمات می‌شود؛ لذا باید برای بخش پژوهش و فناوری فکری اساسی کرد.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم گفت: در بودجه ۹۶ میزان اعتبارات پژوهش و فناوری کشور، ۹۰۰۰میلیارد تومان است که تنها ۳۰۰۰ میلیارد تومان یعنی  ۳۰ درصد از کل اعتبارات پژوهشی سهم دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های وزارت علوم است.

اختصاص فقط ۳۰ درصد از کل اعتبارات پژوهشی به دانشگاه‌ها

 لیست دوره های موسسه نوین

جهت درخواست دوره های آموزشی آنلاین موسسه آموزشی نوین لطفا تماس گرفته یا فرم زیر را تکمیل نمایید :

موبایل

۰۹۳۷۹۶۶۴۶۰۸

فرم مشاوره

مطلب قبلیمطلب بعدی

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است