امسال ۱۱۰ میلیارد تومان تسهیلات به دانشجویان دکتری

امسال ۱۱۰ میلیارد تومان تسهیلات به دانشجویان دکتری  پرداخت می شود :وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: امسال ۱۱۰ میلیارد تومان تسهیلات به صورت وام دانشجویی برای دانشجویان دکتری در نظر گرفته شده است که به مرور پرداخت خواهد شد.

دکتر محمد فرهادی  افزود: دانشجویان دکتری اکنون می توانند برای دریافت وام ثبت نام نمایند  و پرداخت آن به شکلی است که دانشجویان هر ۳ ماه یکبار ۲۰ میلیون ریال دریافت خواهندنمود.

وی در پاسخ به سئوالی در مورد برنامه های دولت برای جذب دانشجویان خارجی، بیان نمود: یکی از برنامه ‌های مورد تاکید دولت تدبیر و امید، جذب دانشجوی خارجی است که دلیل آن وجود ظرفیت خالی زیاد در دانشگاه ها است که باید تکمیل شوند.

فرهادی تصریح نمود: در سال گذشته حدود ۵ هزار دانشجوی خارجی جذب نمودیم  و جمع دانشجویان خارجی ما هم اکنون به ۵۲ هزار نفر رسیده است و برنامه داریم برای امسال، جذب ۵ هزار دانشجوی خارجی را به دو برابر افزایش دهیم.

وی اظهار کرد: برنامه ما جذب دانشجوی خارجی به صورت انحصاری برای اول مهر نیست و دانشجویان خارجی طبق شرایط ما خود را از طریق سفارتخانه ها و سایت معرفی نموده و درخواست می دهند و بعد از بررسی برای ترم های اول یا دوم دعوت به تحصیل می شوند.

فرهادی تقویت و تامین زیرساخت های علمی و تجهیز آزمایشگاه ها را از اولویت های وزارت علوم برشمرد و گفت: ۱۷۱ آزمایشگاه مرکزی در حال تجهیز هستند که ۶۰ درصد آن ها تا کنون تجهیز شده اند.

وی ادامه داد :۱۰ آزمایشگاه هم بعنوان مرجع برنامه ریزی شده است که امسال با تجهیزات و تفاهمی که با ژاپن بسته شده است تجهیز شوند.

امسال ۱۱۰ میلیارد تومان تسهیلات به دانشجویان دکتری

حافظه‌های قابل انعطاف نیز ساخته شد

همایش موفقیت در آزمون EPT

مغز شما از چه نوعی است؟

مطلب قبلیمطلب بعدی

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است