انتقال واحد تهران مرکز دانشگاه آزاد : محمدمهدی طهرانچی درباره انتقال دانشکده های دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز به سوهانک، گفت: واقعیت آن است که دانشگاه آزاد اسلامی در دوره ای مبتنی بر کلاس محوری توسعه پیدا کرد.در دوران کلاس محوری، ساختمان های منفرد را به عنوان جزیی از دانشگاه در سطح شهر به صورت پراکنده انتخاب کرده و مورد استفاده قرار داده بودند.

وی افزود: واحد تهران مرکز با توجه به اینکه اولین واحد دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی است، از یک ساختار بسیار قدیمی و پراکنده برخوردار است. در مرحله جدید دانشگاه به دنبال آن هستیم که دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان کنشگر فعال در حوزه علم باشد که ساختار واحد تهران مرکزی جوابگوی این موضوع نیست.

انتقال واحد تهران مرکز دانشگاه آزاد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران گفت: این جابه جایی دارای دو نکته است، اول اینکه ساختمان های این واحد فرسوده بود و مباحثی که در مدیریت بحران وجود دارد، باید در این ساختمان ها لحاظ می شد.

طهرانچی عنوان نمود: این ساختمان ها برای تراکم دانشجو در نظر گرفته نشده بودند و به عنوان مثال در یک ساختمان کوچک ۱۱ هزار دانشجو رفت و آمد می کردند. این شرایط علاوه بر اینکه شایسته وضعیت علمی دانشگاه نبود، فاقد امنیت لازم برای مسائل آموزشی دانشگاه نیز بود.|انتقال واحد تهران مرکز دانشگاه آزاد

وی اضافه کرد: دوم اینکه باید توجه داشت، دانشگاه آزاد اسلامی از دوران کارشناسی به دوران تحصیلات تکمیلی گذر کرده و امروزه باید تعامل بین رشته ای داشته باشیم. در حال حاضر عمده دانشجویان تهران مرکز در مقاطع تحصیلات تکمیلی مشغول تحصیل هستند و در چنین شرایطی دیگر کلاس جوابگو نیست و باید محل هایی برای تعامل حضور استاد در دانشگاه و دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری داشته باشیم که تحقق چنین مواردی در فضای قبلی ممکن نبود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران اظهار داشت: امکانات دانشگاه در سطح شهر پراکنده بود. بدون توجه به بحث شهریه ها و با استفاده از سرمایه، تدبیری شد تا با یک نگاه توسعه ای و با تبدیل امکانات، وارد دانشگاه هایی شویم که بتوانیم در تحصیلات تکمیلی، پاسخگوی نیاز دانشجویان باشیم.

طهرانچی بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی تهران مرکزی حدود ۶۰ هزار دانشجو دارد، این تعداد دانشجو طبیعتا زیاد است. چیزی که تحت عنوان اعتراضات مطرح شد، شامل اطلاعاتی گاها اشتباه بوده که در اختیار برخی دانشجویان قرار گرفته بود. در این اعتراضات ما با جمع های کمتر از ۲۰۰ نفر مواجه بودیم که با حضور روسای دانشکده های تهران مرکزی و مصاحبه به موقع مسئول اجرایی این جابه جایی، اطلاعات لازم به دانشجویان داده شد.

انتقال واحد تهران مرکز دانشگاه آزاد

وی گفت: در این جابه جایی شرایط دانشجویان کاملا لحاظ شده و فضای جدید نزدیک ایستگاه مترو است. البته دو پردیس واحد تهران مرکزی به علت اینکه بزرگ هستند، فعلا جا به جا نمی شوند و برخی پردیس های کوچک تر و ساختمان ها در این طرح تجمیع خواهند شد.

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران تاکید کرد: به هر حال دانشجویان باید در جریان جزئیات قرار می گرفتند. به دلیل اینکه فرصت اندک بود، با کمک روسای دانشکده ها و افرادی که به نمایندگی از ما حضور داشتند، توانستیم دانشجویان را توجیه کنیم و شرایط به حالت عادی خود بازگشت.|انتقال واحد تهران مرکز دانشگاه آزاد

 

 

 

لیست دوره های موسسه  آموزشی نوین

نرم افزار های تحلیل آماری | دوره amos | دوره مجازی | کارگاه آموزشی مدیریتی | دریافت مدرک معتبرآموزش نرم افزارهای مدیریتی | نرم افزارهای مدیریتیدوره آنلاین | دریافت گواهینامه معتبر |انتقال واحد تهران مرکز دانشگاه آزاد

جهت درخواست دوره های آموزشی آنلاین موسسه آموزشی نوین لطفا تماس گرفته یافرم زیر را تکمیل نمایید :

فرم مشاوره

 

مطلب قبلیمطلب بعدی