تجهیز شبکه های انتقال نیرو :با افزایش تولید انرژی های تجدیدپذیر بسیاری از کشورهای جهان در حال برنامه ریزی به منظور استفاده از شبکه های موجود انتقال نیرو برای استفاده بهینه از این نوع انرژی ها هستند.

تجهیز شبکه های انتقال نیرو

کارشناسان معتقدند عملی شدن طرح های در حال اجرا در این زمینه مشکلات مربوط به کمبود برق در برخی کشورهای جهان را برطرف خواهد کرد.

نصب صفحات خورشیدی در نقاط دورافتاده و حتی در قالب نیروگاه های بزرگ خورشیدی امروزه در حال تبدیل شدن به یک رویه عادی در ده ها کشور دنیاست. اما انتقال و بهره گیری حداکثری از انرژی پاک به دست آمده به این شیوه هم چالشی جدی است.

علت این است که در برخی موارد انرژی خورشیدی به دست آمده پاسخگوی نیازهای محلی نیست، اما در برخی موارد هم مقدار زیادی انرژی به همین شیوه جمع آوری می شود که برای ذخیره سازی یا جابجایی آن راهکاری اندیشیده نشده و در صورت اتصال شبکه های انتقال نیرو به این منابع می توان تحولی اساسی در نحوه تولید و مصرف برق ایجاد کرد.

افزایش جریان برق مستقیم

در اکثر شبکه های انتقال نیرو از جریان برق متناوب استفاده می شود، اما استفاده از جریان برق مستقیم در این شبکه ها رو به افزایش است. علت آن است که در شبکه های برق مستقیم قابلیت حمل و انتقال انرژی بسیار بیشتری در مسافت های طولانی وجود دارد و از سوی دیگر در این شیوه میزان اتلاف انرژی هم کمتر است.

پژوهشگران و مهندسان آمریکایی در ایالت وایومینگ در حال تاسیس یک نیروگاه بادی جدید هستند که قادر به تولید ۱۲ میلیون مگاوات ساعت انرژی برق در سال است و قرار است برای انتقال این حجم انرژی از مجموعه ای از خطوط انتقال برق استفاده شود که الکتریسیته مورد نیاز ایالت های کالیفرنیا، نوادا و آریزونا را تامین می کنند.

تکمیل این طرح ۳ میلیارد دلار هزینه در برخواهد داشت.

دولت آمریکا بودجه ای ۸۸ میلیارد دلاری را به ایجاد خطوط انتقال انرژی از نیروگاه های تجدیدپذیر به نقاط مختلف این کشور اختصاص داده و امیدوار است بخشی از این پروژه ها را برای ایجاد ۳۴۰۰ کیلومتر خط انتقال نیرو تا سال ۲۰۲۰ تکمیل کند.

تجهیز شبکه های انتقال نیرو

لیست دوره های موسسه نوین

آموزش تحلیل آماری | دوره amos | دوره آنلاین کارگاه اموزشی مدیریتی | دریافت مدرک معتبر | آموزش تحلیل آماری نرم افزارهای تحلیل آماری | دوره مجازی با ارائه مدرک معتبر | دریافت گواهینامه معتبر | تجهیز شبکه های انتقال نیرو

جهت درخواست دوره های آموزشی آنلاین موسسه آموزشی نوین لطفا تماس گرفته یا فرم زیر را تکمیل نمایید :

موبایل

۰۹۳۷۹۶۶۴۶۰۸

فرم مشاوره

مطلب قبلیمطلب بعدی

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است