دانش پرینترسه‌بعدی ساخت قطعات فلزی:در یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی، محققان موفق به طراحی و ساخت پرینتر ۳ بعدی برای ساخت قطعات فلزی، کاربردی در صنعت هوافضا، خودروسازی و پزشکی شدند.

عضو هیات مدیره این شرکت بیان کرد ما توانستیم، دانش فنی ساخت پرینترهای ۳ بعدی فلزات را در اختیار بگیریم و در حال حاضر تنها ۴ یا ۵ کشور می‌توانند این نوع پرینتر را بسازند و اکنون هم ما به جمع این کشورها پیوسته‌ایم. در بازار تجاری پرینترهای ۳ بعدی، یکی از راه‌های ساخت قطعات فلزی می‌باشد و تقریباً بدون هیچ محدودیتی می‌توان قطعات پیچیده  فلزی را با این پرینتر ساخت.

این نوع پرینتر با انرژی لیزر، پودر فلزات را به قطعه فلزی مورد نظر تبدیل می‌کند که در حوزه هوافضا، پزشکی و قطعه‌سازی کاربرد فراوان دارد. گاهی در ساخت برخی قطعات هزینه زیادی صرف تولید محصول می‌شود که از این جهت استفاده از پرینتر ۳ بعدی فلزات می‌تواند به صرفه باشد.

این پرینتر قطعاتی با قطر ۱۰ تا ارتفاع ۱۲ سانتیمتر را تولید می‌کند و در ساخت این پرینتر از مهندسی معکوس استفاده نشده و به دانش فنی ساخت آن دست یافته شده است. این اختراع علاوه بر اینکه می‌تواند با پودر فلزات، قطعات متنوعی تولید کند همچنین فولادهای ضد زنگ در چند سطح مختلف، تیتانیوم، آلیاژهای تیتانیوم، سوپر آلیاژها، برخی از آلیاژهای آلومینیوم  و … را نیز پوشش می‌دهد و قطعه مورد نیاز را می‌سازد. در حال حاضر این پرینتر تجاری‌سازی شده و برای محصولات تجاری طراحی شده است؛ و برای ماکت و مدل‌سازی عملاً استفاده نمی‌شود. از مزیتهای این دستگاه دقت، قیمت پایین، استفاده از انرژی لیزر، صرفه‌جویی در مواد اولیه مصرفی و … به شمار می‌روند و می‌تواند تا ۱۰ هزار قطعه تیراژ تولید کند.

دانش پرینتر سه‌بعدی

جهت شرکت در دوره های آموزشی فرم زیر را تکمیل نمایید :

فرم مشاوره

کارگاه آموزشی مدیریتی

دوره spss

آموزش نرم افزار های مدیریتی

دوره amos

مطلب قبلیمطلب بعدی

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است