ده راه برای بهبود یک کسب‌وکار کوچک

صاحبان کسب‌وکار کوچک همیشه به دنبال راه‌هایی برای بهبود شرکت خود  از جمله راحت کردن پروسه کاری، ذخیره پول برای امکانات مصرفی (آب، برق و …)، استخدام اعضای کارآمد در تیم و … می‌باشند .اگر به دنبال راه‌هایی برای بهبود کسب و کار شرکت هستید نکات زیر را دنبال کنید:

۱٫ مشخص کردن اطلاعات مالی:

اگر در طول روز بسیار مشغول در کسب‌وکار خود هستید زمانی را برای پایش فعالیت‌های شرکت اختصاص دهید. اطلاعات مالی را به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه فشرده کنید تا وضعیت مالی خود را بشناسید و تصمیمات مناسب تجاری را اخذ نمایید. اگر با عدد درگیر هستید جهت تهیه نرم افزار اطلاعاتی سرمایه‌گذاری نمایید.

۲٫ استفاده از لیست کارهایی که باید انجام دهید(To do list):

تعداد کمی از فعالیت‌های روزانه را جمع‌بندی و بر روی کاغذ پیاده کنید. سپس در زمان مقرر پس از انجام، آنها را از لیست خود خط بزنید. با این روش حسن خوبی نسبت به اجرای فعالیت‌ها دارید. این روش یک روش خوب و مناسب برای مدیریت زمان و اولویت‌بندی کارها می باشد.

۳٫ صبح خود را احیا کنید:

شما می‌توانید در هر صبح با نوشیدن یک قهوه و گشتن در اینترنت پشت میز کار خود، میل و اشتیاق خود را نسبت به کار احیاء کنید. ۳۰-۱۵ دقیقه را حداقل برای تحرک در نظر بگیرید و سپس شروع به انجام کارهای لیست خود کنید. اگر نیاز به استفاده از زمان‌سنج دارید از آن استفاده کنید.

۴٫ اختصاص زمان جهت یادگیری مطالب جدید:

یادگیری بخشی از مسئولیت شغلی شما می‌باشد. خواندن یک وبلاگ تجاری کوچک در زمینه نکات و روندها، ثبت نام در یک دوره آموزش آنلاین یا در یک دانشکده برای کسب مهارت‌های جدید و یا شرکت در کنفرانس برای بارش افکار با صاحبان کسب‌وکار کوچک راه هایی برای یادگیری می‌باشند.

۵٫ استرس و نگرانی‌ها را رها کنید:

یاد بگیرید که زمان استرس خود را محدود کنید. با تفویض مسئولیت‌های خود به افراد با صلاحیت عالی و متوسط می‌توانید خود را از افکار منفی و استرس‌زا رها کنید. وقتی این کار را انجام دهید بهتر می‌توانید مسائل و مشکلات را حل نمایید.

۶٫ سیستم کاری خود را به روز نمایید:

یکی دیگر از راه‌های بهبود کسب‌وکار شما، بروز کردن تکنولوژی است. سرعت کسب‌وکار خود را می‌توانید با استفاده از این راه‌ها ارتقاء دهید که شامل تجهیزات قوی‌تر، سرمایه‌گذاری بر روی نرم‌افزارهای ساده‌کننده فعالیت‌های روزانه و …

۷٫ فضای سبز را در کسب‌وکار کوچک خود افزایش دهید:

اگر کسب‌وکار شما به سمت فعالیت دوستدار محیط‌زیست برود شما می‌توانید محیط را نجات دهید. ایجاد فضای سبز در بسیاری از موارد باعث ایجاد یک فضای کاری کارآمد می‌گردد که منجر به کاهش میزان هزینه ملزومات و امکانات می‌شود.

۸٫ افراد را با توجه به معیارهای شخصیتی استخدام نمایید:

این نقل قول را احتمالاً دیده‌اید که “افراد را با توجه به معیارهای شخصیتی استخدام کنید” در این بیانیه واقعیت‌های زیادی وجود دارد و اگر بخواهیم به صورت کاربردی آن را معنی کنیم به این معنی است که اگر شرکت شما با یک تیم کوشا و مثبت احاطه شود می‌تواند هر کاری را با نگرش درست یه عهده گیرد. هر مهارتی که کارکنان شما نداشته‌اند می‌توانند در طول شغل خود فرا گیرند.

۹٫ خدمات مشتری را بهبود دهید:

اگر فعالیت‌هایی را برای بهبود خدمات مشتری انجام دهید هیچ وقت به اشتباه دچار نمی‌شوید چرا که مشتری شما، کسب‌وکار شما هستند. اگر مشتریان خود را راضی و شاد نگه دارید و نیازهای آنان را برآورده کنید بهبود در سطح سازمان شما گسترش می‌یابد.

۱۰٫ چالش‌های جدید را بپذیرید:

رکود گزینه مناسبی برای افرادی که دنبال بهبود هستند نمی‌باشند اگر می‌خواهید راحتی شما افزایش یابد، چالش‌های جدید را بپذیرید. رشد کسب‌وکار شما از امتحان کردن کارهای جدید یا ایجاد یک بازار جدید بدست می‌آید.

شما می‌توانید هر کدام از این نکات را یکی‌یکی به کار گیرید یا سعی کنید در یک زمان اجرا نمایید. نکته مهم این است که شما به طور مداوم جهت ساخت یک کسب‌وکار پر سود و قدرتمند تلاش می‌کنید.

بهبود یک کسب‌وکار کوچک

مطلب قبلیمطلب بعدی

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است