ساختار بخش مکالمه آزمون TOEFL

این آزمون دارای ۶ بخش می‌باشد که توسط کامپیوتر انجام می‌شود و در پایان جوابهای شما ضبط و به مرکز ETS فرستاده می‌شود. زمان آزمون ۲۰ دقیقه می‌باشد.

بخش ۱: ۱۵ ثانیه فرصت دارید تا آماده شوید و سپس به مدت ۴۵ ثانیه به سؤالاتی که از شما راجع به شخصی، مکانی، اتفاقی و چیزهایی از قبیل آن پاسخ می‌دهید.

بخش ۲: همیشه از شما می‌خواهد ۲ موضوع رو با هم مقایسه کنید؛ مثلاً اینکه دوست دارید تعطیلات در خانه بمانید یا به مسافرت بروید، دوست دارید با هواپیما مسافرت کنید یا با اتومبیل شخصی و …

نکته مهم مربوط به بخش ۱ و ۲ این است که برای هر چیزی که درباره آن صحبت می‌کنید باید حداقل ۲ دلیل قانع‌کننده بیاورید و مثال بزنید. برای سؤالات ۱ و ۲ به شما ۱۵ ثانیه فرصت داده می‌شود تا جوابتان را آماده کنید و ۴۵ ثانیه وقت دارید که جواب سؤال را با میکروفن ضبط کنید. مابقی سؤالات بخش Speaking سؤالاتی هستند که به آنها Integrated گفته می‌شود، چون برای این سؤالات باید بر اساس اطلاعاتی که به صورت Reading و Listening به شما ارائه می‌شود، جواب سؤالات را بدهید.

بخش ۳: یک متن کوتاه دارد که معمولاً بصورت اطلاعیه می‌باشد، بطور مثال خبری از طریق سایت دانشگاه منتشر شده و بعد از آن یک Conversation کوتاه دارید که ۲ تا از دانشجوها درباره آن موضوع نظرشان را بیان می‌کنند. شما برای پاسخ به این سؤال باید موضوع اصلی را خلاصه بیان کنید و نظر آن دانشجوها را  هم که در Conversation شنیده‌اید، بازگو نمایید.

بخش ۴: یک متن کوتاه به شما داده می‌شود که ۴۵ یا ۵۰ ثانیه وقت دارید تا آنرا بخوانید. این متن، حالت آکادمیک دارد یعنی مثلاً از یک کتاب دانشگاهی در سطح مقدماتی استخراج شده است. بعد از متن، یک Lecture کوتاه حدود ۲ دقیقه‌ای برای شما پخش می‌شود که در رابطه با متن قبلی می‌باشد. برای جواب دادن به این سؤال باید خلاصه محتوای Reading و Lecture و ارتباط آنها رو توضیح دهید.

بخش ۵: در این بخش یک Conversation وجود دارد. مثلاً توی این Conversation دو دانشجو در مورد مشکلی که برای یکی از آنها پیش آمده صحبت می‌کنند. یکی از آنها مشکلش رو بیان می‌کند و نفر دوم ۲ راه حل برای مشکل فوق پیشنهاد می‌کند. موضوع این گفتگو مسائل مربوط به دانشگاه هست، مثلاً یکی از دانشجوها برای انتخاب تعداد واحد یا گرفتن ترم تابستانی مشکل دارد. جواب شما به این سؤال باید شامل این موارد باشد: (۱) مشکل اصلی چه هست؟ (۲) راه حل‌هایی که ارائه شده است چه چیزهایی هستند؟ (۳) شما کدام راه حل را بیشتر می‌پسندید و چرا؟

بخش ۶: یک Lecture هست که درباره یک موضوع آکادمیک صحبت می‌کند. این Lecture حدود ۳ دقیقه طول می‌کشد و برای جواب دادن به این سؤال، شما باید نکته‌های مهم Lecture را خلاصه کنید و به صورت منظم و دقیق بیان نمائید.

برای هر کدام از سؤالات ۳ تا ۶ به شما فقط یک دقیقه وقت داده می‌شود که جوابتان را با میکروفن ضبط کنید.

مطالب مرتبط:

دوره آموزشی آماری

کارگاه آموزشی مدیریتی

دوره spss

آموزش نرم افزار های مدیریتی

مطلب قبلیمطلب بعدی

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است