ساخت سوت ورزشی هوشمند : مخترعان ایرانی موفق به طراحی و ساخت سوت ورزشی هوشمندی شدند که از هدر رفتن زمان و اشتباهات داوران جلوگیری می نماید.

یکی از مشکلات بزرگ در رشته های ورزشی زمان دار، تعیین زمان دقیق توسط داوران است که با خطای انسانی همراه است. از این رو مخترعان ایرانی موفق به طراحی و ساخت سوت هوشمندی شدند که مشکلات در این زمینه را رفع می نماید.

در این دستگاه یک مدار الکترونیکی به یک سوت اتصال داده شده و یک مدار الکترونیکی برای نشان دادن زمان وجود دارد.

عملکرد این دستگاه به گونه ای است که با زدن سوت اول زمان سنج دستگاه شروع به حرکت می کند و با زدن سوت مجدد زمان سنج توقف می کند. داوران می توانند با استفاده از این طرح میزان از بین رفتن وقت را کاهش و میزان بهره وری از وقت را افزایش دهند.

ساخت سوت ورزشی هوشمند

تغییرات در ورزش توسط تکنولوژی به حدی بوده است که امروزه ورزش به فناوری متکی شده است و تکنولوژی می تواند در ورزش کردن کمک موثری داشته باشد.

سوت ورزشی هوشمند می تواند موقعیت دقیق توپ و بازیکن را ۲۱۱۱ بار در ثانیه مشخص نماید محاسبه حرکات، سرعت، دقت و حتی قدرت ضربه توپ نیز با این تکنولوژی به راحتی محاسبه می شود.

اگر این تکنولوژی در آمریکا نیز مورد استفاده قرار گیرد دیگر شاهد اشتباهات داوری در بازی ها نخواهیم بود. تکنولوژی هایی نظیر این می تواند چهره ورزش را در سرتاسر دنیا تغییر دهند.

این طرح توسط فاطمه رضایی و پوریا شاهمرادی فریدونی به نتیجه رسیده است. همچنین این طرح در فستیوال نوآوری های صنعت تجهیزات ورزشی توانبخشی ارائه شد.

ساخت سوت ورزشی هوشمند

لیست دوره های موسسه نوین

آموزش تحلیل آماری | دوره amos | دوره آنلاین کارگاه اموزشی مدیریتی | دریافت مدرک معتبر |آموزش تحلیل آماری نرم افزارهای تحلیل آماری | دوره مجازی با ارائه مدرک معتبر| دریافت گواهی معتبر | ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد از ۱۶ آذر

جهت درخواست دوره های آموزشی آنلاین موسسه آموزشی نوین لطفا تماس گرفته یا فرم زیر را تکمیل نمایید :

موبایل

۰۹۳۷۹۶۶۴۶۰۸

فرم مشاوره

 

مطلب قبلیمطلب بعدی

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است