شروع یک کسب و کار موفق: ۹۰ روز اول

شروع یک کسب‌و‌کار شامل مراحل کلیدی از انتخاب نام تا انتخاب ساختار می‌باشد. هنگامی که کسب‌وکار خود را شروع می‌کنید ۹۰ روز اول تجارت،  پایه و اساس حفظ موفقیت را ایجاد می‌کند. آنچه در طول ۹۰ روز اول، مورد نیاز شما می‌باشد را یاد بگیرید.

  • مشتریان اول خود را بشناسید:

شما تا زمانی که مشتری نداشته باشید تجارت را شروع نکرده‌اید. اگر شما در آغاز راه، مشتری ندارید این مورد یک اولویت است که باید برطرف شود. ارتباطات صمیمی و گرم خود را محقق نمایید. با افرادی که شما را می‌شناسند و می‌خواهند شما موفق باشید و به شما مشتری یا ارجاعات لازم را واگذار می‌کنند ارتباط داشته باشید.

  • مهارت فروش داشته باشید:

برای موفقیت، فروش الزامی است. این مورد یکی از نقشهای مهم می‌باشد که اغلب با کمبودهای اولیه، تجربه فروش کم اهمیت جلوه داده می‌شود. یک برنامه زمانی منظم هفتگی برای یادگیری و استفاده از مهارت‌های جدید فروش در تجارت خود تنظیم نمایید. فراموش کنید که جریان رایج بازاریابی منجر به فروش خواهد شد. بازاریابی نقش جداگانه ای از فروش می‌باشد. بازاریابی منجر به ایجاد علاقه برای ارتباط با شرکت شما می‌شود.

  • سود و منفعت ایجاد کنید:

بدون سود، کسب و کار شما شکست خواهد خورد. هزینه‌های کسب و کار خود را بشناسید و از تمرکز بر پول اطمینان حاصل نمایید. در یک کسب‌وکار، سود و منفعت منجر به سرمایه‌گذاری بر دارایی و یا سایر هزینه های راه‌اندازی خواهد شد. وضعیت مالی را اداره نمایید تا بازه زمانی سودآور برای شرکتتان معین شود.

  • قیمت را ارزیابی کنید:

هنگامی که یک تجارت را شروع می‌کنید معمولاً فرضیاتی در مورد قیمت مورد قبول مشتریان و سود حاصل به وجود می‌آید. در طول ۹۰ روز اول، فرضیات خود را با واقعیت‌های بازار به چالش بکشید. نگاهی دقیق به استراتژی قیمت خود داشته باشید. خطای رایج مبنی بر “ارایه کننده با پایین‌ترین قیمت” را انجام ندهید. رقبای شما تجارت خود را ایجاد کرده‌اند و اغلب می‌توانند برای مدت طولانی‌تری نسبت به شما با قیمت کمتری بفروشند.

  • اهداف را بصورت فصلی تنظیم کنید:

اداره یک تجارتی که جدید راه‌اندازی شده وقت گیر و پر‌تنش است. شما باید مهارت‌ها و سیستم‌های متعددی را برای راه‌اندازی یاد بگیرید. اسیر فعالیتهای روزانه شدن آسان است. کارآفرینان موفق می‌دانند که داشتن دورنما و یک برنامه ۹۰ روز با اهداف و مراحل مشخص می‌تواند بین شکست و بقا تفاوت ایجاد کند.

  • نوع کارآفرینی خود را بیابید:

انواع شخصیت‌های کسب و کار شما، صفات و ویژگی‌های شخصیتی شماست که با نیازهایتان یکی شده است.  اگر شما بهتر شخصیت کسب و کار خود را بهتر بشناسید، می‌توانید شرکت خود را به بهترین بخش شخصیتتان تبدیل کنید.

  • به خودتان پاداش دهید:

شروع یک تجارت مانند راه‌اندازی یک موشک به فضا است. مقدار انرژی جهت رهایی از نیروی گرانش زمین فوق‌العاده است اما هنگامی که فراتر از آن رفتید، انرژی مورد نیاز کاهش می‌یابد. انرژی که شما برای شروع کسب و کار خود صرف می‌کنید را تشخیص دهید و زمانی را به خودتان پاداش دهید. ساعت استراحت باعث شارژ انگیزه شما شده و موفقیت شما را برای ۹۰ روز آینده تضمین می‌نماید.

اگر شما برای حفاری ۹۰ روز کسب‌وکار خود آماده هستید (آماده شروع ۹۰ روز اول تجارت هستید)، لیست روند شروع را گام به گام بررسی کنید تا مطمئن شوید که شما برای شروع آماده هستید.

شروع یک کسب و کار موفق

دوره آموزشی آماری

کارگاه آموزشی مدیریتی

دوره spss

آموزش نرم افزار‌های مدیریتی

مطلب قبلیمطلب بعدی

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است