عدم دسترسی دانشگاه‌ها به پایگاه‌های علمی خارجی به دلیل بدهی : معاون پژوهشی وزارت علوم گفت: مشکلات مالی دانشگاه‌ها موجب شده تا به پایگاه‌های بین المللی علمی بدهی داشته باشند و اگر بدهی پرداخت نشود دسترسی آنها به این پایگاه‌ها قطع خواهد شد.

عدم دسترسی دانشگاه‌ها به پایگاه‌های علمی خارجی

وحید احمدی گفت: هنوز مشکل مالی دانشگاه ها برای دسترسی به پایگاه های علمی بین المللی برطرف نشده است و پیگیر هستیم تا بتوانیم این موضوع را به زودی رفع کنیم.

معاون پژوهشی وزارت علوم خاطرنشان کرد: بدهی از سوی دانشگاه‌ها است و وزارت علوم نقش تسهیل گری و کمک به دانشگاه ها را در زمینه دسترسی به پایگاه های علمی بین المللی دارد.

احمدی اظهار داشت: دانشگاه ها به صورت کنسرسیوم عمل می کنند و بر این اساس با کمک وزارت علوم هماهنگی های لازم برای دسترسی به پایگاه های بین المللی را انجام می دهند.

حمایت مالی و قانونی وزارت علوم

وی عنوان کرد: وزارت علوم از دانشگاه ها حمایت مالی و قانونی برای دسترسی به پایگاه های علمی بین المللی انجام می‌دهد.

معاون پژوهشی وزارت علوم تاکید نمود: اگر بدهی دانشگاه ها پرداخت نشود دسترسی آنها به این پایگاه ها قطع خواهد شد.

احمدی گفت: با دفتر دولت مکاتبه کردیم که به نظر می آید دولت آمادگی کمک در این زمینه را دارد اما هنوز به صورت قطعی موضوعی مطرح نشده است.

پیش از این نیز وحید احمدی معاون پژوهشی وزارت علوم  اعلام کرده بود که درحال حاضر دانشگاه‌ها حدود ۳۰ تا ۴۰ میلیارد تومان به پایگاه های بین‌المللی بدهی دارند.

عدم دسترسی دانشگاه‌ها به پایگاه‌های علمی خارجی

موسسه نوین

موسسه نوین راهنمای شما در جهت ایجاد اشتغال می باشد ،می توانید با کسب مهارت لازم در دورهای آموزشی نوین در ایجاد اشتغال برای خود و دیگران موثر واقع شوید .| ۴۰ درصد بیکاران کشور،فارغ التحصیلان دانشگاهها.

 لیست دوره های موسسه نوین

جهت درخواست دوره های آموزشی لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید :

فرم مشاوره

 

مطلب قبلیمطلب بعدی

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است