عکسبرداری از مولکول‌ها هنگام فرآیند فتوسنتز

فیلمبرداری از مراحل فعالیت الکترونها و مولکول‌ها با استفاده از تجهیزات فوق پیشرفته برای درک بهتر و دقیق تر از نحوه عمل مولکول‌ها در فرآیند فتوسنتز توسط دانشمندان به تحقق رسید.

Nature اعلان داشت که فتوسنتز یکی از شگفت‌انگیزترین فرآیندهایی است که انسان‌ها از زمان کشف به آن علاقمند شدند و تمایل به دانستن بیشتر در این حوزه‌ی علمی دارند. دانشمندان موفق به عکسبرداری از مرحله نهایی فرآیند فتوسنتز شده که این فرآیند چند مرحله‌ای که طی آن انرژی نور خورشید جذب، به الکترون‌های مشخص در مولکول منتقل و پس از جابه‌جایی مولکول‌ها از انرژی آزاد شده غذا تولید میشود.

در آزمایشات صورت گرفته توسط دانشمندان با استفاده از نور لیزر و تصویر برداری طیف مادون قرمز نحوه‌ی جابه‌جایی الکترون‌ها در سطح نازکی از بافت و نحوه انتقال انرژی از نور به انرژی شیمیایی ثبت گردید.دانشمندان با استفاده از لیزر فوق سریع، بخش دوم فتوسنتز را زیر ذره‌بین گرفتند. این بخش که با عنوان «واکنش آنزیمی فتوسیستم ۲» شناخته می‌شود، کار شکستن مولکول آب به هیدروژن و اکسیژن را انجام می‌دهد و تصور می‌شد که کندترین بخش فتوسنتز باشد.اولین بخش فتوسنتز نیز به جمع‌آوری نور توسط آنتن پیچیده از مولکول‌های پروتئین و کلروفیل مربوط می‌شود که در نظریه‌ها به‌ عنوان سریع‌ترین بخش فتوسنتز معرفی شده بود. سریع‌تر و کندتر در اینجا مفاهیمی کاملاً نسبی هستند چرا که کل فرآیند در یک پیکو ثانیه یعنی یک تریلینیم ثانیه به‌ وقوع می‌پیوندد و بدون تجهیزات فوق‌پیشرفته این کار میسر نبود.

به نظر یکی از دانشمندان این تیم تحقیقاتی تمام مقالات دانشجویی در دهه ۱۹۹۰ میلادی بی پایه و اساس بوده به این علت که تلاش‌های حاصل شده کار جمع‌آوری نور سریعتر ثبت شده است .

عکسبرداری از مولکول‌ها

دوره آموزشی آماری

کارگاه آموزشی مدیریتی

دوره spss

آموزش نرم افزار های مدیریتی

دوره amos

دوره lisrel

آموزش پایان نامه نویسی

مطلب قبلیمطلب بعدی

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است