مدرسه بین المللی تابستانه: مجید سرسنگی در نشست خبری در دانشگاه تهران گفت: طرح توان افزایی و توسعه شایستگی های اعضای هیات علمی در ابتدا در دانشگاه تهران و در صورت تایید وزارت علوم، در سطح ملی برگزار می شود. با وزارت علوم برای اجرای این طرح صحبت های لازم را انجام داده ایم.

 این طرح یکی از موضوعاتی است که در دانشگاه های بزرگ دنیا نیز اجرا می شود که بر اساس مدل های جهانی و ایرانی –اسلامی تدوین شده است.

مدرسه بین المللی تابستانه

وی گفت: این طرح مدل جامعی است که به موضوعات آموزشی، پژوهشی، تعامل بین المللی، اخلاق حرفه ای و مسئولیت پذیری و رهبری فکری اعضای هیات علمی توجه دارد.

سرسنگی تاکید کرد: اعضای هیات علمی در حوزه های مختلف اجتماعی، اخلاقی و سیاسی محور هستند اما این نقش اعضای هیات علمی در دانشگاه ها فراموش شده که با اجرای این طرح به دنبال افزایش نقش اساتید در دانشگاه ها هستیم.

اعضای هیات علمی دانشگاه ها نیازمند کسب مهارت های جدید از جمله چگونگی تعامل با نسل جوان، افزایش مهارت های آموزشی و افزایش مهارت های تربیتی هستند.

مدرسه بین المللی تابستانه

 اعضای هیات علمی تنها معلم نیستند، بلکه باید به عنوان فردی تاثیرگذار برای دانشجویان فعالیت کنند.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران تصریح کرد: اعضای هیات علمی باید مسائل جامعه را به درستی بشناسند و آنها را بررسی کنند تا بتوانیم با نسل جوان ارتباط بهتری داشته باشیم.

 این طرح در مرحله اول برای اعضای هیات علمی فعال این دانشگاه اجرا می گرددو در مراحل بعدی برای اعضای هیات علمی جدیدالورود اجرا خواهد شد.

سرسنگی اضافه کرد: امیدواریم این طرح تا پایان شهریور ماه نهایی و از ترم تحصیلی آینده اجرا شود.برنامه داریم این طرح را به صورت پایلوت در سطح بین المللی و در ۱۵ کشور نزدیک ایران نیز برگزار کنیم و پس از آن در دیگر کشورها نیز این طرح اجرایی شود.

سرسنگی تاکید کرد: اجرای طرح در سطح بین المللی موجب می شود تا کشورهای دیگر با فرهنگ ایرانی-اسلامی آشنا شوند.اساتیدی که در این طرح شرکت کنند، شامل دریافت امتیاز برای ارتقای علمی خواهند شد.

راه اندازی مدرسه بین المللی تابستانه در دانشگاه تهران

 مدرسه بین المللی تابستانه این دانشگاه ۱۰ تا ۱۹ شهریورماه با حضور ۱۰۰ دانشجوی خارجی برگزار خواهد شد. این در صورتی است که بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ دانشجو از ۹۵ کشور جهان برای حضور در این مدرسه ثبت نام کرده بودند.

سرسنگی افزود: در این مدرسه ۵ مدرس خارجی حضور دارند که محور آموزش ها در حوزه محیط زیست خواهد بود.در حاشیه این مدرسه کنفرانس بین المللی جامعه و محیط زیست نیز ۱۱ شهریورماه برگزار خواهد شد.

سرسنگی تاکید کرد: هدف از راه اندازی این مدرسه، توجه به دو نامه مقام معظم رهبری به جوانان کشورهای اروپایی بوده است تا از این طریق بتوانیم دستاوردهای علمی، فرهنگی و آموزشی کشور را به دیگر کشورها معرفی کنیم.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران گفت: برنامه داریم که ارتباط خود را با دانشجویان شرکت کننده در این مدرسه حفظ کنیم و امیدواریم این مدرسه هر ساله برگزار شود.

مطلب قبلیمطلب بعدی