مغز شما از چه نوعی است؟ : چه معنی می‌دهد که نیم‌کره چپ مغز شما فعال‌تر است یا نیم‌کره راست؟

دانشمندان تئوری‌هایی در مورد دو نیم‌کره مغز را بررسی کردند و روش‌هایی برای تمایز در نوع کاربرد و کنترل بدن در آن دو یافته‌اند. با توجه به تحقیقات اخیر افرادی که نیم‌کره سمت راستشان فعال‌تر است و آنها که نیم‌کره سمت چپشان فعال‌تر است به طرق مختلفی اطلاعات را پردازش می‌کنند و پاسخ می‌دهند. بیشتر تئوری‌ها بیان می‌کنند که افرادی با نیم‌کره راست فعال، احساساتی‌تر هستند و دارای درک مستقیم از مطالب هستند، در صورتی که افرادی با نیم‌کره چپ فعال‌تر، به صورت ترتیبی و مداوم عمل می‌کنند و روش‌های منطقی را دنبال می‌کنند. شخصیت شما تا حد زیادی وابسته به نوع مغز شماست.

مغز شما از چه نوعی است؟

نوع نیم‌کره فعال مغز شما تأثیر عمده‌ای روی مهارت‌های مطالعاتی، عادتهای انجام تکلیف و نمرات شما دارد. برای مثال برخی دانش آموزان ممکن است با نوع رفتار خاصی با سؤالات برخورد کنند که این بر اساس نوع نیم‌کره فعال مغز آنهاست. با دانستن این موضوع که کدام نیم‌کره مغز شما فعال‌تر است، شما ممکن است قادر باشید روش‌های مطالعاتی خود را تنظیم کنید و شاید بتوانید برنامه و چارت کاری خود را متناسب با نوع شخصیتتان شکل دهید.

بازی ذهنی شما چیست؟

شما مدام به ساعت نگاه می‌کنید یا اینکه صدای زنگ پایان کلاس شما را شوکه می‌کند؟ تا حالا به اینکه خیلی فلسفی هستید یا اینکه خیلی رؤیاپردازید متهم شده‌اید؟ این ویژگی‌ها می‌توانند نوع مغز شما را مشخص کنند. به طور شاخص دانش آموزانی با نیم‌کره چپ فعال، سازماندهی‌تر عمل می‌کنند، مدام به ساعت نگاه می‌کنند و آنها اطلاعات را تحلیل می‌کنند و مدام آنها را پردازش می‌کنند. آنها اغلب هوشیار هستند و قوانین و چهارچوب‌ها را پیروی می‌کنند. در ریاضیات و علوم قوی هستند و می‌توانند سریع به سؤالات پاسخ دهند. آنها می‌توانند سخت ترین سؤالات را حل کنند.

مغز شما از چه نوعی است؟

از طرف دیگر دانش آموزانی که نیم‌کره سمت راست فعالی دارند، رؤیاپردازند. آنها خیلی باهوش هستند و عمیقاً فکر می‌کنند آنقدر که می‌توانند در دنیای کوچک خود غرق شوند(آنها بهترین گزینه برای علوم اجتماعی و هنر هستند). آنها فوراً تصمیم می‌گیرند، برعکس افرادی که نیم‌کره چپ فعال دارند هوشیارانه تصمیم می‌گیرند. افرادی که با نیم‌کره راست فعال هستند، دوست دارند دنباله روی احساساتشان باشند.

این افراد بسیار حسی عمل می‌کنند و مهارت فوق‌العاده‌ای از خود نشان می‌دهند زمانی که بخواهند دروغ بگویند یا حیله‌ای سر هم کنند.

مغزی با دو نیم‌کره فعال

چه اشخاصی حد وسط هستند؟ هر کسی که متفاوت است و خصوصیاتی از هر دو نوع دارد. بعضی افراد از نظر خصوصیات کاملاً تعادل دارند. آن دسته از دانش آموزانی که مغزی با دو نیم‌کره فعال دارند، به لحاظ رفتاری در تعادل هستند و ممکن است کارآموزی خوبی داشته باشند. اما چرا؟

این دسته از دانش آموزان می‌توانند از هر دو نیم‌کره به لحاظ کیفی با قدرت تمام استفاده کنند. آنها می‌توانند از منطق نیم‌کره چپ و حس نیم‌کره راست بهره ببرند. به نظر می‌رسد این اتفاق دستورالعمل مناسبی برای تجارت است. اینطور نیست؟

مغز شما از چه نوعی است؟

لیست دوره های موسسه نوین

آمورش تحلیل آماری | دوره amos | کارگاه اموزشی مدیریتی | دریافت مدرک معتبر |آموزش تحلیل آماری نرم افزارهای تحلیل آماری | دوره مجازی با ارائه مدرک معتبر| دریافت گواهی معتبر | مغز شما از چه نوعی است؟

جهت درخواست دوره های آموزشی آنلاین موسسه آموزشی نوین لطفا تماس گرفته یا فرم زیر را تکمیل نمایید :

موبایل

۰۹۳۷۹۶۶۴۶۰۸

فرم مشاوره

 

مطلب قبلیمطلب بعدی

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است