مهارت آموزی سربازان در دانشکده مخابرات : دانشکده پست و مخابرات با ستاد کل نیروهای مسلح برای فراهم نمودن مهارت آموزی سربازان، تفاهم همکاری امضا نمود.

 طی تفاهم نامه انجام گرفته، مقرر شد که امکان مهارت آموزی برای سربازان فراهم شود.

مهارت آموزی سربازان در دانشکده مخابرات

بر اساس این تفاهم نامه همکاری، سربازان بعد از اتمام دوره‌ سربازی می توانند وارد بازار کار شوند.سربازان اگر مهارت لازم را ببینند، این مهارت به عنوان احتساب خدمت در نظر گرفته خواهد شد.

یزدانیان : براین اساس آزمونی برگزار و مدرسان از بین کارکنان وظیفه انتخاب می‌شوند که باید دارای مدرک کارشناسی ارشد و یا بالاتر باشند.در ادامه،مدرسان آموزش داده می‌شوند و محتواها را در اختیار می‌گیرند و سپس کار آموزش به سربازان شروع می‌شود.

رئیس دانشکده‌ پست و مخابرات

رئیس دانشکده‌ پست و مخابرات،خاطرنشان نمود: شرط اجرای این طرح، تطبیق آموزش با نیاز جامعه‌ جذب است و سازوکارهای تطبیق آموزش با نیاز جامعه جذب می‌تواند به عنوان استخراج نیازهای بازار شغل در افق حداقل دوساله اتفاق بیافتد و نظام های اعتباربخشی مورد تایید حتما پیاده سازی شوند.

نحوه استخراج نیازهای بازار کار آینده

وی در رابطه با نحوه استخراج نیازهای بازار کار آینده افزود: انعقاد تفاهم نامه توسط نهادهای آموزش دهنده با نهادهای صنفی یا با شرکت های بزرگ از جمله کارهایی است که انجام می‌شود. طراحی فروم‌های استخراج نیازها بر عهده‌ دانشکده است و در این راستا نشست های تخصصی و هم اندیشی برای استخراج نیازها برگزار خواهد شد.

یزدانیان با بیان اینکه حدود ۳۴ درصد از مجموع فارغ التحصیلان دانشگاهی و ۵۲ درصد از زنان فارغ التحصیل دانشگاهی، غیرفعال هستند،چالش مهم در اشتغال را عدم وجود مهارت لازم برای فارغ التحصیلان دانست و ادامه داد: اکوسیستم اشتغال در کشور آماده سازی نشده و نظام‌های آینده پژوهی مهیا نیست.

 

مجری تامین زیرساخت‌های آموزش مهارتی بخش ICT در رابطه با تفاوت فناوری اطلاعات و ارتباطات با سایر فناوری‌ها، افزود: فناوری اطلاعات زیرساختی حیاتی برای تمام بخش‌های اقتصادی است و در توسعه‌ اجتماعی بسیار موثر است و نوآوری در تمام بخش‌ها را به دنبال دارد.

یزدانیان با بیان این که یک سری مشاغل از جمله تولید اپلیکیشن تا ۱۰ سال قبل نبودند و طی چند سال اخیر به وجود آمده و رشد کرده‌اند، ادامه داد: برای حوزه‌ ICT، جامعه‌ مخاطبان منحصر به سربازان دارای مدرک کارشناسی و بالاتر و جامعه‌ جذب نیز بخش خصوصی همین حوزه‌ است.| مهارت آموزی سربازان در دانشکده مخابرات

لیست دوره های موسسه  آموزشی نوین

نرم افزار های تحلیل آماری | دوره amos | دوره مجازی | کارگاه آموزشی مدیریتی | دریافت مدرک معتبرآموزش نرم افزارهای مدیریتی | نرم افزارهای مدیریتیدوره آنلاین | مهارت آموزی سربازان در دانشکده مخابرات

جهت درخواست دوره های آموزشی آنلاین موسسه آموزشی نوین لطفا تماس گرفته یافرم زیر را تکمیل نمایید :

فرم مشاوره

مطلب قبلیمطلب بعدی

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است