نتایج اولیه کنکور منتشر شد/ همه داوطلبان مجاز شدند

رئیس سازمان سنجش گفت: نتیجه اولیه کنکور سراسری ۹۶ با انتشار کارنامه داوطلبان اعلام شد. همه داوطلبان مجاز به انتخاب رشته شده اند اما در دوره های روزانه و شبانه ۴۵۴ هزار نفر مجاز شدند.

 دکتر ابراهیم خدایی درباره اعلام نتایج آزمون سراسری سال ۹۶ گفت: نتیجه اولیه آزمون سراسری سال ۱۳۹۶ امروز یکشنبه ۱۵ مرداد ۹۶ به صورت کارنامه بر روی پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش به آدرس: www.sanjesh.org قرار گرفت.

وی اظهار داشت: آمار مجازین در دوره های روزانه و شبانه ۴۵۴ هزار نفر است و برای سایر دوره ها همه داوطلبان مجاز شدند.

رئیس سازمان سنجش گفت: نتایج نهایی نیمه دوم شهریور اعلام می شود.

وی افزود: انتخاب رشته کنکور ۹۶ برای مجازین به انتخاب رشته نیز از روز ۱۹ مردادماه آغاز می شود و تا ۲۳ مردادماه ۹۶ ادامه خواهد داشت. داوطلبان باید پس از مطالعه دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی باید کد رشته های تحصیلی مورد علاقه خود را مشخص کرده و به ترتیب اولویت در فرم انتخاب رشته اینترنتی خود درج کنند.

خدایی گفت: در آزمون سراسری سال ۹۶ با شروع ثبت نام از بهمن ماه ۹۵، تعداد ۹۳۰ هزار نفر ثبت نام نمودند  که از این تعداد ۵۹ درصد زن و ۴۸ درصد مرد بودند.

درصد داوطلبان کنکور سراسری

خدایی خاطرنشان کرد: ۶۳ درصد داوطلبان کنکور سراسری سال ۹۶ از داوطلبان گروه تجربی بودند که این موضوع یکی از مشکلاتی است که باید با هدایت تحصیلی و کمک وزارتخانه های آموزش و پرورش، علوم و بهداشت حل شود. این موضوع باید پیش از این کنکور مورد بررسی قرار گیرد.

وی یادآور شد: از تعداد ۹۳۰ هزار نفر تعداد ۸۳۷ هزار در جلسه آزمون حاضر بودند که ۹.۸ درصد در آزمون سراسری غایب بودند.

خدایی اضافه کرد: در گروه علوم تجربی ۵۱۸ هزار داوطلب حاضر بودند که ظرفیت آن ۱۵۴ هزار نفر است. شانس قبولی در این گروه ۲۹.۸۸ درصد است.

وی افزود: در گروه علوم انسانی برای ۱۶۷ هزار داوطلب، ظرفیت ۳۱۰ هزار نفر وجود دارد و شانس قبولی بالای ۱۰۰ درصد است..

وی تاکید کرد: شانس قبولی برای مجموعه داوطلبان ۸۶.۸۶ درصد است اما در هر گروه آزمایشی و در دوره های روزانه و غیر روزانه متفاوت است. به طوری که در گروه های ریاضی و انسانی بالاتر از ۱۰۰ درصد امکان قبولی وجود دارد اما در گروه علوم تجربی در دوره روزانه ۹ درصد و در گروه علوم انسانی در دوره روزانه ۱۵ درصد شانس قبولی وجود دارد. گروه زبان نیز در این دوره ۴ درصد و گروه هنر نیز ۷ درصد شانس قبولی روزانه دارد.

پذیرش بدون آزمون در دانشگاه ها

خدایی با اشاره به پذیرش بدون آزمون در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی گفت: با توجه به قانون سنجش و پذیرش و همچنین توجه به ظرفیت پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی، هم اکنون بیش از ۸۵ درصد ظرفیت پذیرش در آموزش عالی بدون آزمون است.

وی گفت: امسال با توجه به ظرفیت پذیرش در ۱۲ درصد کل رشته های دوره روزانه و ۲۸ درصد کل رشته های دوره شبانه بدون آزمون است.

معاون وزیر علوم اظهار داشت: داوطلبانی که در آزمون سراسری ثبت نام نکرده اند می توانند همزمان با انتخاب رشته در روزهای ۱۹ تا ۲۳ مردادماه ۹۶ با ورود به سایت سازمان سنجش در رشته هایی که پذیرش آنها صرفا بر اساس سوابق تحصیلی است، ثبت نام کنند و انتخاب رشته خود را انجام دهند.

انتخاب رشته مجازی

وی اظهار داشت: راهنمای انتخاب رشته مجازی از چهارشنبه ۱۸ مردادماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد و داوطلبان می توانند از آن کمک بگیرند. این راهنما بر اساس نمرات سال گذاشته و ظرفیت قبولی شبیه سازی شده است. مهلت انتخاب رشته برای داوطلبان کنکور سراسری ۹۶ از روز پنجشنبه ۱۹ مرداد آغاز می شود.

آموزش نرم افزار های مدیریتی

 

دوره آموزشی آماری

 

دوره msrt
مطلب قبلیمطلب بعدی

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است