چگونه با کار کم‌تر، پول بیش‌تری به‌دست آوریم

چگونه با کار کم‌تر، پول بیش‌تری به‌دست آوریم

تجارت مستلزم صرف زمان و انرژی بسیار زیادی است. بسیاری از کارآفرینان جدید به این کشف نائل می‌شوند که بیش از آن‌چه که انتظار دارند و یا امیدوار هستند، کار می‌کنند. با این حال، ساعات کار بیش‌تر همیشه کلید موفقیت در تجارت (کسب و کار) نیست. به‌گفتۀ یکی از مشاوران اقتصادی معروف، موفقیت حاصل زمانی نیست که برای کسب و کارتان صرف می‌کنید، بلکه کسب و کاری است که برای زمان خود در نظر می‌گیرید. حقیقت امر این است که بسیاری از کارآفرینان مبتدی زمان زیادی مشغول کار هستند اما زمان کافی برای کارهای پول‌ساز صرف نمی‌کنند.

در حقیقت، قانون پارتوا (Pareto’a) بیان می‌کند که ۸۰ درصد نتیجۀ کارتان، برآمده از ۲۰ درصد تلاش‌های‌تان است. این بدان معناست که ۸۰ درصد از فعالیت‌هایی که دارید، تنها اتلاف وقت است. در عوض، بهتر است که به کشف آن ۲۰ درصدی که تولید درآمده کرده بپردازید و بر روی آن تمرکز کنید. اما چگونه؟

چگونه با کار کم‌تر، پول بیش‌تری به‌دست آوریم

۱- چه کارهایی بازدهی مالی سریع دارند؟

زمانی‌که یک برنامه روزانه تنظیم می‌کنید، همیشه الویت را به کارهایی بدهید که سریع‌ترین بازدهی مالی را دارند. این موضوع می‌تواند بسته به نوع کسب و کارتان متفاوت باشد. برای یک وبلاگ‌نویس، یک ایمیل به لیست مشتری می‌تواند پول‌سازتر از گذاشتن یک پست وبلاگی جدید باشد. یک مترجم آزاد در مقایسه با کسی که در شبکۀ لینکدین (Linkdin) است، زودتر به مشتریان دست پیدا می‌کند؟ آیا این بدان معناست که وبلاگ‌نویسی و فعالیت شبکه‌ای نباید انجام شود؟ در واقع نکته این است که باید به‌دنبال فعالیت‌هایی باشید که تولید درآمد در حال حاضر و نه بعداً داشته باشند؟ لیستی از همۀ فعالیت‌های روزانه‌تان تهیه کنید و دور آن‌هایی که به‌طور مستقیم درآمدزا هستند خط بکشید.

۲- چه‌ کارهایی در آینده پول‌ساز می‌شوند؟

در مثال قبلی، کارهایی معرفی شد که پول‌ساز هستند، و آن‌ها را از فعالیت‌های پشتیبان کسب و کارتان، مانند وبلاگ نویسی و فعالیت شبکه‌ای، جدا می‌کرد .مورد بعدی، شناسایی کارهایی است که به‌طور مستقیم درآمدزا هستند که معمولاً کارهای بازاریابی را شامل می‌شود. با ارسال پیشنهادتان به لیست ایمیل‌ها، چه چیزی به‌دست می‌آورید؟ نه تنها فعالیت‌هایی که سبب افزایش ترافیک و مشتریان می‌شود را زیاد کنید، بلکه راجع به کاری که باید و نباید انجام دهید تصمیم بگیرید. اگر توئیتر در تهیۀ لیست یا فروش محصولات و عرضۀ خدمات‌تان مفید نیست، پس احتمالاً نیازی به توئیت کردن ندارید.

چگونه با کار کم‌تر، پول بیش‌تری به‌دست آوریم

۳- هر روز فهرستی از فعالیت‌های پول‌ساز تهیه کنید

پر واضح است که شما بر روی فعالیت‌هایی که درآمدزا هستند تمرکز خواهید نمود، اما در کمال تعجب ممکن است که در انتهای روز هزینۀ زیادی کنید، اما درآمدی نداشته‌ باشید. شما تشکیل پرونده داده‌اید، فعالیت‌ شبکه‌ای داشته‌اید، راجع به چالش‌های بازاریابی در گروه مغز متفکر خود فکر کرده‌اید، وبلاگ‌های مرتبط با کسب و کارتان را مطالعه کرده‌اید، اما هیچ از این موارد، در حال حاضر به پول ختم نشده است. این کارها ممکن است در آینده پول‌ساز شوند یا بینش خوبی به شما بدهند، اما همیشه باید در ورای کارهایی باشند که پول‌ساز هستند (یعنی در الویت نباشند). در حالی‌که شما نخواهید هر روز لیست خود را ایمیل کنید، مایل به انجام کاری هستید که درآمد روزانه داشته باشد.

۴- کارهای خود را به دیگران بسپارید

نمایندگی کارهایی که باید انجام شوند را به کس دیگری تفویض کنید، و لزوماً خودتان را درگیر آن‌ها نکنید. اگرچه انجام هر کاری روشی عالی برای کنترل سرمایه‌گذاری‌تان و یادگیری راجع به همۀ جنبه‌های اجرای کسب و کار هست، اما نوعی اتلاف وقت نیز می‌باشد. یکی از اولین چیزهایی که شما باید در آن سرمایه‌گذاری کنید، پشتیبانی مجازی است. رها کردن زمام کار می‌تواند مشکل باشد، اما زمان صرف‌شده می‌تواند در فعالیت‌های پول‌ساز یا کارهای شخصی (مثل صرف وقت با خانواده) به‌کار گرفته شود. شما می‌توانید با استخدام یک دستیار برای رسیدگی به کارهایی که علاقه ندارید یا انجام‌شان سخت است (مانند  حسابداری یا تعمیر و نگهداری وبسایت) شروع کنید. با تفویض نمایندگی برخی کارها، کارهای بیش‌تری را به دستیارتان می‌سپارید.اگر احساس می‌کنید کسب و کار خانگی‌تان بر زندگی‌تان غلبه کرده، زمان آن رسیده است که نگاهی جدی به نحوۀ صرف وقت‌تان داشته باشید. به‌جای سرکشیدن در همۀ کارها و انجام تمام وظایف، بر روی آن‌هایی که پول‌ساز هستند تمرکز کنید و کارهایی را که لازم نیست توسط خودتان انجام شود  کنار گذاشته یا نمایندگی‌اش را به کس دیگر (دستیار) بدهید.

دوره amos کارگاه آموزشی مدیریت  – کارگاه آموزشی آماری

مطلب قبلیمطلب بعدی

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است