Notice: Array to string conversion in /home/cp32562/public_html/wp-content/plugins/simple-custom-post-type-archives/simple-custom-post-type-archives.php on line 160
class="rtl post-template-default single single-post postid-836 single-format-standard woocommerce-no-js yith-wcan-free custom-post-type-archive custom-post-type-Array-archive wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1 vc_responsive" id="site-body" itemscope itemtype="http://schema.org/WebPage">

واحدها و دوره‌های درسی آنلاین روشی عالی برای افراد شاغل جهت دریافت آموزش پیشرفته و اخذ مدرک یا تغییر مسیرهای شغلی است. همچنین برای جویندگان کار که نیاز به آموزش تخصصی دارند می‌تواند مفید باشد. با این حال، قبل از ثبت‌نام، فاکتورهایی هستند که رعایت آن‌ها موفقیت یادگیری آنلاین را تضمین می‌کند.

چگونه به عنوان یک دانش آموز آنلاین موفق باشیم

۱- مدیریت زمان

مدیریت زمان می‌تواند مهم‌ترین عامل در موفقیت در واحد (دوره) درسی آنلاین‌تان باشد. دانش‌آموزان آنلاین موفق باید خوانندگانی بسیار فعال و در جریان یادگیری‌شان، مسئولیت‌پذیر باشند. برای تسلط بر مدیریت زمان، نخست باید تعیین کنید در چه موقعی از روز بیش‌ترین تمرکز بر مطالعات‌تان خواهید داشت. فردی سحر خیز هستید یا که خیر تا پاسی از شب بیدار می‌مانید؟ فکر می‌کنید بیش‌ترین تمرکز را پس از نوشیدن یک فنجان قهوه دارید یا پس از صرف ناهار؟ وقتی‌که با محدودیت زمانی روبه‌رو هستید، حتماً یک زمان خاص را به واحد درسی‌تان  اختصاص دهید. نسبت به این زمان اختصاص داده‌ شده متعهد باشید و فکر کنید قرار ملاقاتی است که تخطی از آن امکان ندارد.

چگونه به عنوان یک دانش آموز آنلاین موفق باشیم

۲- تعهدات شخصی‌تان را تعدیل کنید

در حالی‌که دلایل زیادی برای گرفتن یک دورi درسی آنلاین وجود دارد، یکی از رایج‌ترین دلایل در بین دانشجویان، راحتی آن می‌باشد. اگر یک شغل تمام وقت دارید و نمی‌خواهید با ترافیک دست‌وپنجه نرم کنید یا در خانواده‌ای هستید که مجبورید بین تعهدات شخصی و مدرسه تعادل برقرار کنید، برداشتن واحدهای درسی آنلاین می‌تواند ایدi خوبی باشد. خوبی آموزش درسی آنلاین این است که شما می‌توانید طبق برنامه خودتان مطالعه کنید حتی اگر ساعت ۱۱ شب باشد.

۳- محیط مطالعه

داشتن محیطی ایده‌آل برای درس خواندن، فوق‌العاده است. بعضی دانشجویان هنگام مطالعه نیاز به سکوت مطلق دارند، در حالی‌که به‌نظر می‌رسد برخی بدون سر و صدا در محیط مطالعه، قادر به تمرکز نیستند. الویت‌تان مهم نیست، یک محل دارای روشنایی مناسب که عاری از عوامل حواس‌پرتی باشد، توصیه می‌شود. توجه داشته باشید که سی دقیقه مطالعۀ بدون عوامل حواس‌پرتی بسیار بهتر از ساعت‌ها یادگیری در محیطی پر از هیاهو و اغتشاش است. اگر امکان رهایی از عوامل حواس‌پرتی در خانه برایتان فراهم نیست، کتابخانه و یا کافی‌شاپ می‌توانند گزینه‌های خوبی باشند. زمان مطالعه را طوری تنظیم کنید که بتوانید در یک محیط عاری از عوامل حواس‌پرتی باشید. با این کار احتمال موفقیت شما افزایش می‌یابد و زمان مورد نیاز برای واحد یا دوره درسی نیز کاهش خواهد یافت.

چگونه به عنوان یک دانش آموز آنلاین موفق باشیم

۴- سؤالات

از پرسیدن سؤال ابایی نداشته باشید. به‌عنوان یک دانشجوی آنلاین، گزینه‌های زیادی برای یافتن پاسخ سؤال‌های‌تان دارید. اگر در گذراندن این واحدهای درسی نیاز به حمایت معلم دارد، می‌توانید سؤالات را برای معلم‌تان بفرستید. چت‌روم‌های آنلاین، یکی دیگر از منابع عالی برای دانشجویان جهت یافتن پاسخ‌ سؤال‌هایشان می‌باشد. چت‌روم‌های آنلاین امکان ارتباط با سایر دانشجویان را که واحدها یا دوره‌های درسی مشابهی دارند، فراهم نموده تا سؤالات خود را پرسیده و راجع به تکالیف با هم بحث کنند. احتمال این‌که دانشجویان سؤالات مشابهی داشته باشند نیز زیاد است. اگر نیاز به یک پاسخ فوری دارید، این امکان برای شما فراهم است که از بین گزینه‌های زیاد، بهترین را انتخاب نمایید. در فرایند یافتن پاسخ سؤال‌هایتان ممکن است جواب سؤال‌هایی را که قبلاً داشته‌اید نیز بیابید و اغلب چیزی بیش از پاسخ به یک سؤال خواهید آموخت.

۵- تلاش بیشتر، موفقیت بیشتر

هر چه در جریان گذراندن دوره‌های آنلاین تلاش بیش‌تری جهت درک درس‌ها داشته باشید، احتمالاً موفقیت شما نیز بیش‌تر خواهد بود. تلاش بیش‌تر در دوره‌ها به انتقال راحت‌تر به موقعیت‌های جدید و درک مسئولیت‌های جدیدتان منجر خواهد شد. آموزش الکترونیک گزینه‌های زیادی به دانشجویان ارائه می‌دهد و دانشجو با کمی تلاش می‌تواند بهترین استفاده را از این موقعیت ببرد.

مطلب قبلیمطلب بعدی

Notice: get_currentuserinfo is از رده خارج شده است از نگارش4.5.0! به‌جای آن از wp_get_current_user() استفاده کنید. in /home/cp32562/public_html/wp-includes/functions.php on line 3853

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است