بسیاری از افراد در جامعه ما کارهایی دارند که بیشتر متکی به خودشان است و هم اکنون کسب و کارهای بسیاری در یک اتاق کوچک در خانه اداره می‌شوند. اگر شما نیز جزو این دسته از افراد باشید، دیر یا زود نیاز به یک دفتر کار را احساس خواهید کرد. تصمیم برای راه‌اندازی یک دفتر کار می‌تواند یکی از پیچیده‌ترین و ناآشناترین تصمیمات باشد. در ادامه راهنمایی ارائه می‌شود که شما را در مسیر راه‌اندازی یک دفتر کار قرار داده و در تصمیم‌گیری‌های درست که برای موفقیت‌تان حیاتی است، به شما کمک می‌کند

چگونه یک دفتر کار راه بیاندازیم

۱- بودجه‌بندی هزینه‌های دفتر کار

مهم‌ترین کار که موفقیت این پروژه را تضمین خواهد نمود، تنظیم یک بودجه است. عدم تهیه این بودجه بندی می‌تواند آینده کاری شما را به خطر بیاندازد. لیستی ساده که حاوی جزئیات مربوط به بخش‌های مختلف باشد، به شما در محاسبۀ هزینۀ کلی راه‌اندازی دفتر کار کمک خواهد نمود. شما باید طوری برنامه ریزی کنید که هزینه دفتر کارتان از حد معینی بالاتر نرود و مطمئن باشید که می‌توانید این هزینه را پرداخت کنید.

۲- آیا نیاز به یک دفتر کار دارم یا می‌توانم در خانه هم کار کنم؟

البته شاید بهتر باشد این سوال قبل از هر چیزی مطرح شود. با اداره کارتان در خانه، مقدار زیادی پول ذخیره می‌شود. اما سؤالاتی وجود دارد که قبل از انتخاب این گزینه، باید به آن‌ها پاسخ دهید، مثل اینکه آیا مراجعه حضوری دارید؟ آیا نداشتن دفتر کار مجزا تاثیر زیادی بر درآمدتان دارد؟ و آیا در محیط خانه نظم خانوادگی شما به هم می‌خورد؟. هر یک از آن‌ها و تأثیری که می‌توانند بر کسب و کار‌تان و سایر اعضا در خانه داشته باشند، را به‌دقت مورد بررسی قرار دهید. شروع خوبی داشتن موفقیت شما را چند برابر می‌کند. اما شروعی بد داشتن برابر با داشتن کشمکش و دست و پا زدن بر روی کارهای باقیمانده خواهد بود.

۳- لازم نیست اولین بهترین باشد

اگر قرار بود همه چیز با بهترین شروع شود پس پیشرفت معنی نداشت. دفتر کار اول شما می‌تواند بسیار ساده باشد ولی به خودتان قول بدهید که هر سال آن را بهتر کنید.

چگونه یک دفتر کار راه بیاندازیم

۴- تنها اثاثیه ضروری را تهیه کنید

صرف‌نظر از این‌که در خانه و یا خارج از خانه در دفتری کار می‌کنید، نیاز به اثاثیه برای دفتر کارتان دارید. برخی اثاثیه دفتر کار گران قیمت و برخی نیز ارزان هستند. برخی ضروری و برخی نیز غیر ضروری هستند اما شاید داشتن آن‌ها خوب باشد. بهتر است حواستان به خریدهای‌تان باشد. لازم نیست همه چیز را از همان اول داشته باشید. تنها وسایل ضروری را تهیه کنید و بقیه را با افزایش درآمدتان بخرید.

۵- تهیه تجهیزات دفتری و اداری ضروری

علاوه بر اثاثیه و مبلمان، دفتر کارتان به تجهیزات اداری مختلفی نیاز دارد. در همین نقطه از پروژه‌تان است که بودجه مورد نیاز‌تان واقعاً می‌تواند خودنمایی کند. بهتر است لیستی از تجهیزات و روش‌های صرفه‌جویی در هزینه‌ها داشته باشید. تنها مواد و تجهیزات اساسی دفتر کار را خریداری کنید. احتمال دارد کم‌ترین بودجه در راه‌اندازی دفتر اختصاص به همین مورد داشته باشد اما به‌هیچ وجه قابل اغماض نیست. مواد و تجهیزات گران نیستند اما باید به‌منظور جلوگیری از صرف هزینه‌های بیش‌تر، محاسبه شوند. وقت زیادی را صرف این کار نکنید، اما از فراموش نشدن آن نیز اطمینان حاصل کنید

مطلب قبلیمطلب بعدی

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است