یازده نکتۀ جالب راجع به آموزش در سراسر دنیا از طریق سایت DoSomething.org بعنوان یکی از بزرگ‌ترین سازمان‌ها برای جوانان و تغییر اجتماعی اعلام شده است.

۱٫ ازسال ۲۰۱۲، ۳۱ میلیون دانش‌آموز دبستانی در سراسر جهان ترک تحصیل کرده‌اند. علاوه بر این، ۳۲ میلیون دانش‌آموز ابتدایی در یک کلاس در جا زده‌اند(مردود شده‌اند).

۲٫ در کشورهای جنوبی صحرای بزرگ آفریقا(آفریقای سیاه)، ۷/۱۱ میلیون دانش‌آموز قبل از اتمام تحصیلات ابتدایی، مدرسه را ترک می‌کنند. در جنوب و شرق آسیا، این عدد به ۵۴/۱۳ میلیون نفر می‌رسد.

۳٫در حالی‌که احتمال شروع رفتن به مدرسه در دختران کم‌تر است، تکرار یک پایۀ کلاسی و ترک تحصیل در پسران بیش‌تر است.

۴٫ طبق گزارش یونسکو، ۶۱ میلیون کودک دارای شرایط سنی برای ورود به پایه ابتدایی در سال ۲۰۱۰ در مدارس ثبت‌نام نکردند. از بین این کودکان، ۴۷% هیچ‌گاه انتظار نداشتند که به مدرسه بروند، ۲۶% وارد مدرسه شدند اما آنجا ترک کردند انتظار می‌رود که ۲۷% باقیمانده در آینده به مدرسه وارد شوند.

۵٫ کودکانی که در محیط روستایی زندگی می‌کنند، دو برابر بیش از کودکان شهری در معرض خطر نرفتن به مدرسه قرار دارند. بعلاوه، امکان ورود به مدرسه در کودکان متعلق به ۲۰ درصد ثروتمند جامعه، ۴ برابر بیش‌تر از کودکان متعلق به ۲۰ درصد فقیرترین جامعه می‌باشد.

۶٫ در کشورهای در حال توسعۀ کم‌درآمد، هر یک سال تحصیل اضافی می‌تواند درآمد آیندۀ فرد را به‌‌طور متوسط تا ۱۰% افزایش دهد.

۷٫ زنان دارای تحصیلات کمتر، به‌طور متوسط ۲٫۵ بچه، در حالی‌که زنان دارای تحصیلات بالاتر ۱٫۷ بچه دارند.

۸٫ زنان دارای تحصیلات مقدماتی، در مقایسه با زنان بی‌سواد، ۱۳% درصد بیش‌تر نسبت به کاهش خطر ابتلا به ویروس ایدز با استفاده از کاندوم در رابطۀ جنسی، آگاهی دارند. آموزش و تحصیلات می‌تواند به کاهش اشاعۀ ویروس ایدز از طریق گسترش رفتارهای جنسی امن، کمک کند.

۹٫ ۵۳% کودکان مدرسه‌نرفته در دنیا را دختران تشکیل می‌دهند و دو‌سوم بی‌سوادان دنیا زنان هستند.

۱۰٫ تحصیلات به زنان قدرت تصمیم‌گیری‌های سالم برای زندگی‌شان می‌دهد. برای مثال، زنان در کشور مالی با تحصیلات راهنمایی یا بالاتر، به ‌طور متوسط دارای ۳ فرزند هستند در حالی‌که زنان بدون تحصیلات به‌طور متوسط صاحب ۷ بچه هستند.

۱۱٫ نرخ باسوادی جوانان در آمریکای جنوبی و اروپا، ۹۰ تا ۱۰۰ درصد می‌باشد. در حالیکه، در قارۀ آفریقا، مناطقی وجود دارد که نرخ باسوادی نوجوانان ۱۸ ساله و پایین‌تر، کم‌تر از ۵۰% می‌باشد.

مطلب قبلیمطلب بعدی

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است