این آزمون همان آزمون MCHE وزارت علوم است که  به صورت منظم هر ماه برگزار می‌شود.

این آزمون به لحاظ محتوا شبیه آزمون EPT است اما مهارت شنیداری را هم لحاظ می‌کند اما از نظر سطح دشواری این آزمون بالاتر از آزمون EPT قرار می‌گیرد و اگر داوطلب قصد جدی برای پذیرش در دانشگاه آزاد را دارد بهتر است در آزمون ETP شرکت کند چون اول اینکه مهارت شنیداری در آن لحاظ نمی‌شود و دوم اینکه حد نصاب قبولی در آن پایین‌تر است.

این آزمون در قالب شنیداری، درک مطلب ، لغات و ساختار برگزار می‌شود که شرح آن به صورت زیر است:

• Listening Comprehension شامل ۳۰ تست که به صورت مکالمه‌ای کوتاه میان دو نفر صورت می‌گیرد و بعد از آن سؤالات مطرح می‌شوند. معمولاً حدود ۳۰ تا ۳۵دقیقه از زمان آزمون به این بخش تعلق دارد.

• Structure and Writing Expression این قسمت نیز شامل ۳۰ تست است و ۲۰ دقیقهاز زمان آزمون به این بخش تعلق دارد.

• Reading این قسمت شامل ۴۰ تست است که معمولاً ۴ متن مجزا برای آن در نظر گرفته شده است و برای پاسخ‌دهی به این بخش هم دانشجو ۴۰ دقیقه زمان دارد.

این آزمون نمره منفی ندارد و حد نصاب قبولی در این آزمون بسته به دانشگاه مورد نظر داوطلب متغیر است. اما محدوده آن معمولاً از ۶۵ تا ۷۵ تعیین شده است که در صورت نرسیدن به حد نصاب نمره شما می‌توانید فوراً در آزمون بعد شرکت کنید.

منابع پیشنهادی برای این آزمون عبارتند از :

TOEFL preparation KIT

Barron’s – ۱۱ edition

Understanding and Using English Grammar

۵۰۴ Essential Words For TOEFL

این منابع به صورت پیشنهادی عنوان شده و در واقع منابع محدودی هستند. شما می‌توانید منابع آزمون تافل و همچنین کتابهای تافل لانگمن- بارنز -کیت -cbt و تستهای تافل ibt و pbt را مطالعه کنید.

مطالب مرتبط:

آزمون EPT چیست؟

Glossary of Usage

ساختار آزمون تافل iBt

مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *