پایان ترم نزدیک است و امتحانات نهایی شروع می‌شوند. تنها چیزی که به آن نیاز دارید زمان است، پس به این فهرست ساده عمل کنید:

  1. مطالعه کنید.
  2. خودتان را با یک آزمون آزمایشی محک بزنید.
  3. نقطه ضعف‌های خود را بررسی کنید.
  4. مجدداً مطالعه کنید.
  5. و مجدداً از خودتان تست بگیرید.

 

این موارد را اگر رعایت کنید، نتایج فوق‌العاده‌ای خواهید دید:

2016-05-16_10-59-28

آغاز سریع: همه وسایل مربوط به ترمی که گذرانده‌اید را جمع‌آوری کنید. کتاب، جزوه، نت‌های دست‌نویس، امتحانات قبلی همه و همه را نگه دارید، هیچکدام را دور نریزید. نت‌هایی که سر کلاس نوشته‌اید را دوباره بخوانید. گاهی‌با مطالبی روبه‌رو می‌شوید که حاضرید قسم بخورید تا بحال حتی به گوشتان هم نرسیده‌اند! این موضوع عادی است، نگران نباشید.

1015259154-parsnaz-ir

یک گروه چند نفره یا دو نفره تشکیل دهید: حداقل یکبار با یکی از دوستان خود یا چند نفر از آنها گروهی تشکیل داده و تبادل اطلاعات انجام دهید. اگر مقدور نیست که یکدیگر را ببینید از طریق ایمیل با یکدیگر در ارتباط باشید.

123279

از امتحانات قبلی خود استفاده کنید: همه امتحانات خود را جمع‌آوری کنید و هر کدام را مجدداً بازنویسی کنید. حالا شما مجموعه ای از بهترین سؤالات را دارید.

rooz-hay-emtehan-haftegy

نت‌های کلاسی خود را مرتب کنید: همه یادداشت‌های خود را بر حسب تاریخ مرتب کنید. اگر به همه آنها دسترسی ندارید از یک هم کلاسی کمک بگیرید و آنها را تکمیل کنید.

ra4-3725

تکالیف خود را جمع‌آوری کنید: تمارین و تکالیفی که در طول ترم انجام داده‌اید گنجینه‌ای از بهترین موارد کاربردی برای شما هستند. از این گنجینه‌ها استفاده کنید.

www-farsv-com1

از کتابهای دیگر هم استفاده کنید: ممکن است این کار به نظرتان عجیب باشد اما گاهی با مطالبی روبرو می‌شوید که برایتان جدید به نظر می‌رسد یا اینکه سؤال برانگیز می‌شود.

dars1

خودتان را طراح سؤال فرض کنید: اگر خودتان را جای طراح سؤال در نظر بگیرید زمانی که مطلبی را می‌خوانید می‌توانید سؤالاتی را طراحی کنید. داشتن مجموعه‌ای از این سؤالات مثل داشتن یک بانک سؤال است.

مطلب قبلیمطلب بعدی