hhjjkkj

مقایسه نماز(نماز جماعت) با جبهه های هشت سال دفاع مقدس و نقش آن در ایجاد و تقویت فرهنگ شهادت در جامعه

چکیده

وجود نقاط مشترک در جهاد نظامی مسلمین، دفاع از مرز و بوم میهن اسلامی-حضور در جبهه های جنگ علیه باطل و دفاع مقدس-  با فریضه الهی نماز(نماز جماعت) ، حضور در پیشگاه معبود، زمزمه دسته جمعی تشهد ، خضوع یکپارچه، بندگی تام در محضر باری تعالی و نیز تاثیر این اتحاد در همه زمینه های جامعه از قبیل تعالی فردی و اجتماعی، پیشرفت فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی که امروز به قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی تبدیل شده است از اهم موارد و اوج آن در بخش دوم  این مقاله می باشد.

یکی از دلایل موفقیت رزمندگان در جبهه های حق علیه باطل و اینکه امروز پس از قریب به سه دهه هنوز استقلال کشور را مدیون آنها هستیم خصوصاً در جوانان امروز در قالب مدافعان حرم، وجود یک فرهنگ غنی است که به شهادت منجر گردیده که از هر تعلیم و تربیت دوران زندگی ایشان پررنگتر بود و آن عشق به نماز و نماز جماعت است. چون ایشان درک کرده بودند که بعد از هر حرکت در نماز باید تفاوتی با قبل داشته باشند و عمل به تفسیر نماز آنها را از طریق شهادت جاودانه نمود.بطور مثال اگر در جبهه رزمنده ای مجروح می گردید نفر پشت سری مثل یک کبوتر سبک بال بی درنگ خود را سلاح بدست درآن جای خالی قرار می داد بنوعی خود را فدا می کرد و قدم برای از جان گذشتگی و شهادت برمی داشت. همانند نماز جماعت، همه نظم و ترتیب و انجام دادن حرکت را با نظر فرمانده انجام می دادند، درست مثل پیروی از امام جماعت. حال چه شد که نماز آنها ، آنها را با شهادت جاودان نمود و شهادت و جاودانگی آنها امروز روی میز دشمن را برای ما خالی از گزینه ها نموده است؟  و جوانان ما چه نمازی بخوانند تا فرهنگ شهادت محفوظ بماند؟ لذا امیدوارم که در زمان صلح آنقدر به سلاح ایمان و تقوا و علم مجهز باشیم که امانت امام زمان (عج) را بنحو احسن و به سلامت به ایشان تقدیم کنیم و اثر نماز و شهادت را بر داعش درون که همان سوء مدیریتها در حوزه های مختلف کشور است ببینیم.

به عنوان پیشنهاد نیز برای همکاری های بعدی قصد تشریح عوامل نفوذ در کوتاهی برخی از افراد جامعه در قبال نماز (نماز جماعت) و شهدا و نیز وظیفه ما در این حوزه را داریم.

واژگان کلیدی : نماز جماعت، فرهنگ شهادت،جبهه های حق علیه باطل، تفسیر نماز

ادامه مطلب 

تبیین اندیشه های امام خامنه اي (مدظله العالي) درخصوص مساله نفوذ و راه های مقابله با آن

چکیده:

تغییر در باورها، آرمانها، نگاه‌ها و سبک زندگی، کاری می کند که شخص مورد نفوذ همان چیزی را فکر کند که نظام سلطه فکر می کند. استکبار با خبال آسوده بدون اینکه لازم باشد خودش را به خطر بیندازد و وارد عرصه بشود، افراد تحت نفوذ برای او کار می کنند. نظام سلطه در مواجهه با هر گونه اندیشه استقلال طلبی و ایستادگی سناریوی تاکتیک خط نفوذ را طراحی و اجرایی می کند. تاکتیک نفوذ سابقه ای به بلندای تاریخ دارد. نفوذ در اسلام نیز از سقیفه آغاز گردید جائیکه در آخرین لحظات حیات دنیایی پیامبر(ص) کاغذ قلم به ایشان برای مکتوب نمودن فرمایشات مهم ندادند و ادامه یافت تا در کربلا، جائیکه شمر ملعون امان نامه برای حضرت عباس (ع) آوردند و آن حضرت نفوذ را در چشمان شمر ملعون دید، خط نفوذ از روزهای اول انقلاب نیز تا کنون خود را در همه حوزه ها نشان داده ، لذا بررسی معنا، اهمیت، انواع نفوذ و نگاه قرآن، نهج البلاغه و امام خامنه ای عزیز با تشریح راهکارهای مقابله با آن خصوصاً با نفوذهایی که تبدیل به سوء مدیریتها ، KGB و داعشی برای انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت شده است، که هدف همه آنها مقابله با اسلام است، رویکرد این تحقیق می باشد.

واژگان کلیدی : تاکتیک نفوذ، دشمن، جنگ نرم، انقلابیگری، هوشیاری

ادامه مطلب 

مطلب قبلیمطلب بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *