دوره آموزشی مدیریت زنجیره تأمین

دوره آموزشی مدیریت زنجیره تأمین

تشدید صحنه رقابت جهانی در محیطی که بصورت دائم در حال تغییر است، ضرورت واکنش‌های مناسب سازمان‌ها و شرکتهای تولیدی-صنعتی را دو چندان کرده است. این امر  بر انعطاف‌پذیری آنها با محیط نامطمئن خارجی پای می‌فشارد. سازمانهای امروزی در عرصه ملی و جهانی به منظور کسب جایگاهی مناسب و حفظ آن نیازمند بهره‌گیری از الگوی مناسب همچون مدیریت زنجیره تأمین در راستای تحقق مزیت رقابتی و انتظارات مشتریان هستند. مشتریان در سازمانهای امروزی در تولید کالا و ارائه خدمت، رویه‌های انجام امور و فرآیندها، توسعه دانش و توان رقابتی، همراه و همگام اعضای سازمان می‌باشد.

مدیریت مؤثر زنجیره تأمین از عوامل اصلی بقا می‌باشد ضمن آنکه استفاده از فناوری اطلاعات در فعالیتهای زنجیره تأمین پتانسیل ایجاد ارزش را در زنجیره افزایش داده است. به طور کلی دوره آموزشی مدیریت زنجیره تأمین انطباق‌پذیری و انعطاف‌پذیری شرکتها تأکید دارد و دارای قابلیت واکنش و پاسخ سریع و اثربخش به تغییرات بازار است. مدیریت زنجیره تأمین به انگلیسی(Supply Chain Management) عبارتست از فرآیند برنامه‌ریزی، اجرا و کنترل عملیات مرتبط با زنجیره تأمین در بهینه‌ترین حالت ممکن. مدیریت زنجیره تأمین دربرگیرنده تمامی جابجایی‌ها و ذخیره مواد اولیه، موجودی در حین کار و محصول تمام شده از نقطه شروع اولیه تا نقطه پایان مصرف می‌باشد. مدیریت زنجیره تأمین، مدیریت موجودی با تمرکز بر مدیریت، عملیات را با آنالیز ارتباطات در سازمانهای صنعتی ارتباط می‌دهد. این رشته در طی سالهای اخیر دارای اهمیت فراوانی شده است. وظیفه مدیریت زنجیره تأمین، مدیریت و هماهنگ‌سازی جریان‌های مختلف درون آن می‌باشد. یکی از چالش‌های مهم مدیریتی در این زمینه، در رابطه با هماهنگ‌سازی جریان مواد بین چندین سازمان و در درون هر سازمان است. به منظور نیل به این مهم، نیازمند استفاده از تکنولوژی‌ها و ابزارهایی جهت ردگیری مواد در مسیر طی شده از مبداء به مقصد و ثبت اطلاعات در هر مرحله می‌باشد.

از مهمترین ویژگی‌های دوره آموزشی مدیریت زنجیره تأمین می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 •  افزايش دانش و مهارت مورد نياز جهت مديريت و راهبري اثربخش فرآيندهاي توليد
 • افزايش دانش و مهارت مورد نياز جهت مديريت موثر عمليات زنجيره تأمين
 •  آماده سازي مديران و كارشناسان مربوطه براي دستيابي به مزيت‌هاي رقابتي در صنعت
 • افزايش دانش و مهارت مشاورين در حوزه لجستيك و زنجيره تأمين

سؤالات متداول

نیازی به هیچ پیش زمینه و دانشی نیست. پس از صحبت با مشاوران دوره اگر پیش نیازی لازم باشد به شما تقدیم می‌شود.

تمامی دوره‌ها به صورت حضوری در تهران برگزار می‌گردد و دوستان شهرستانی می‌توانند در کلاس‌های آنلاین شرکت کنند و یا بسته آموزشی تهیه نمایند.

شرکت‌کنندگان در تمامی دوره‌ها می‌توانند تمامی این اطلاعات را در خاطر بسپارند ولی بهتر است یادداشت برداری و مرور مطالب حداکثر تا یکماه انجام شود.

سطح مطالب از پایه شروع می‌شود و به مطالب پیشرفته خاتمه می‌یابد.

سرفصل‌های دوره

 •  مقدمه و تعریف مدیریت زنجیره تأمین
 •  وظایف در داخل زنجیره تأمین
 •  فرآیندهای اصلی مدیریت زنجیره تأمین
 •  فن آوری اطلاعات و مدیریت زنجیره تأمین
 •  مهندسی مجدد زنجیره تأمین
 •  مدیریت ریسک زنجیره تأمین

برنامه کلاس‌ها

برنامه کلاس عمومی
کدتاریخ و زمان برگزاریهزینه (تومان)
دوره حضوریکاربر عزیز، لطفاً جهت اطلاع از زمان دقیق این دوره با مرکز آموزشی تماس بگیرید.150,000
دوره آنلاینکاربر عزیز، لطفاً جهت اطلاع از زمان دقیق این دوره با مرکز آموزشی تماس بگیرید.150,000

مدارک

دوره‌های مرتبط

قيمت جدول کلاس ها امتیاز: 0 از 0 رای

0

 • 2 هفته, 2 روزها
1 دیدگاه
1 دانشجو

تبلیغات

پکیج آمادگی آزمون زبان EPT
طراحی شده توسط آریا وردپرس