دوره AHP FUZZY

معرفی دوره AHP FUZZY

در مورد دوره AHP FUZZY اینگونه بگوییم با توجه به اینکه مدل AHP و مدل Fuzzy هرکدام شاخص‌های خاص خود را دارند و در برخی از پروژه‌ها و پایان‌نامه‌ها، معیارها و شاخص‌ها نیاز به استفاده از هر دو مدل را به صورت همزمان دارند، لذا می‌توان این دو مدل را جهت رسیدن به هدف باهم ترکیب کرد. نمونه‌هایی از این کاربرد را می‌توان در ارزیابی میزان آسیب‌پذیری نواحی شهری در برابر مخاطرات طبیعی (سیل، زلزله و …) که به صورت نقشه پهنه‌بندی نواحی در معرض خطر و درصد آسیب‌پذیری هر یک از مناطق مشخص می‌شود، پهنه‌بندی زمین لغزش و زلزله جهت برنامه‌ریزی برای مکان‌یابی صحیح و بلندمدت، مکان‌یابی تأسیسات در سطح منطقه‌ای و شهری و جانمایی نشانه‌ها و کاربری‌ها و انتخاب اصولی جهت کشاورزی، سنجش سطح و درجه توسعه یافتگی نواحی شهری و روستایی، تعیین ضریب اهمیت سوالات پرسشنامه و …. مشاهده کرد. AHP FUZZY یکی از تکنیک‌های بسیار مطرح و قدرتمند در زمینه تصمیم‌گیری در دنیا می‌باشد که توانایی انتخاب بهترین گزینه با توجه به شاخص‌های مختلف با در نظر گرفتن نظر متخصصان را دارد. از ویژگی‌های این نرم‌افزار می‌توان یه کاهش حجم و بهینه کردن محاسبات با توجه به گسترش معیا‌رهای تصمیم‌گیری، که در صورت انجام محاسبات بصورت دستی، بسیار زمان‌بر و فرسایشی خواهد بود، اشاره نمود و این در حالی است که مدیران سازمان‌ها اکثراً در حال تصمیم‌گیری برای حل مشکلات و یا استفاده از فرصت‌ها می‌باشند.

اگر به طور کلی بخواهیم کاربرد AHP FUZZY را شرح دهیم باید گفت جهان آنقدر بزرگ و پیچیده است و عناصر آن بر هم تأثیر گذارند که ذهن انسان هیچ‌وقت نمی‌تواند اولین علت و آخرین معلول را شناسایی کند. اینجا است که نیاز به نرم‌افزارهای همچون AHP FUZZY و آموزش دوره‌های AHP FUZZY احساس می‌شود.

از موارد مهم دوره AHP FUZZY می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • آشنایی با ضریب اهمیت سؤالات پرسشنامه
  • آشنایی با کاربردها

 

سؤالات متداول

نیازی به هیچ پیش زمینه و دانشی نیست. پس از صحبت با مشاوران دوره اگر پیش نیازی لازم باشد به شما تقدیم می‌شود.

تمامی دوره‌ها به صورت حضوری در تهران برگزار می‌گردد و دوستان شهرستانی می‌توانند در کلاس‌های آنلاین شرکت کنند و یا بسته آموزشی تهیه نمایند.

شرکت‌کنندگان در تمامی دوره‌ها می‌توانند تمامی این اطلاعات را در خاطر بسپارند ولی بهتر است یادداشت برداری و مرور مطالب حداکثر تا یکماه انجام شود.

سطح مطالب از پایه شروع می‌شود و به مطالب پیشرفته خاتمه می‌یابد.

سرفصل‌های دوره

  • آشنایی با مباحث مدل AHP و مدل فازی (Fuzzy Logic)، نرم‌افزار Expert Choice و ضرایب آن
  • شناسایی معیارهای مربوطه، مقایسه زوجی آن در محیط نرم‌افزار Expert Choice و محاسبه وزن نهایی
  • محاسبه وزن نهایی معیارها به دو روش دستی و نرم‌افزاری
  • روی هم‌گذاری لایه‌ها بر اساس ارزش و وزن نهایی مدل AHP و فایل‌های فازی شده
  • شناسایی نقطه اتصال دو مدل AHP و Fuzzy که منجر به تصمیم‌گیری‌های مختلف خواهند شد.

برنامه کلاس‌ها

برنامه کلاس عمومی
کدتاریخ و زمان برگزاریهزینه (تومان)
دوره حضوریکاربر عزیز، لطفاً جهت اطلاع از زمان دقیق این دوره با مرکز آموزشی تماس بگیرید.150,000
دوره آنلاینکاربر عزیز، لطفاً جهت اطلاع از زمان دقیق این دوره با مرکز آموزشی تماس بگیرید.150,000

مدارک

دوره‌های مرتبط

قيمت خصوصی امتیاز: 0 از 0 رای

0

  • 4 ساعت
1 دیدگاه
1 دانشجو

تبلیغات

پکیج آمادگی آزمون زبان EPT
طراحی شده توسط حمید صالحی